0

Представники Громадської організації «Асоціація зелених України» продовжують роботу по інформуванню жителів Іванківського району щодо ходу будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Зокрема, співголова організації Олександр Щербань, в квітні цього року в ході поїздки у село Горностайполь, розповів громаді про проект та будівництва ЦСВЯП. Дехто з присутніх взагалі не володів інформацією про спорудження сховища поряд з їхніми домівками. Представник «зелених», коротко описав ситуацію, яка на сьогодні склалася навколо будівництва. Також він повідомив людям про їхні права та предбачену законом та Державою належну компенсацію через таке сусідство.

Водночас, Олександр Щербань, як представник громади, пояснив місцевим мешканцям, що активісти виступають проти будівництва, якщо держава не врахує інтереси місцевих громадян.  Громадські організації ратують за те, що проект має бути економічно обґрунтованим, а будівництво ЦСВЯП безпечним для населення. З людьми повинні радитися та проводити серед них роз’яснювальну роботу. Адже, за даними дослідників, дві третини дорослого населення Києва, Київскої області та прилеглих районів до зони відчудження взагалі не знають про будівництво на її території сховища, і це поруч зі столицею та головною водною артерією України – річкою Дніпро.

Здебільшого місцеві мешканці, як виявилось не володіють в достатній мірі необхідною інформацією про будівництво сховища у зоні відчудження, та можливу компенсацію від Держави.

Від імені місцевих жителів, сільський голова підтримав дії громадських активістів щодо інформування про будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Оставить комментарий