0

Європейський парламент схвалив закон, що забороняє з 2030 року окремі види одноразової пластикової упаковки, як-от мініпляшки від шампуню в готелях чи тонкі пластикові пакети для продуктів.

Зазначається, що під заборону потрапили пластикова упаковка для фруктів та овочів, що використовують у кафе та ресторанах, а також пакетики для спецій, соусів, вершків та цукру. Заборона також стосується мініатюрних упаковок для туалетних засобів, наприклад, готельних пляшечок для шампуню чи мила, а також тонких поліетиленових пакетів для покупок.

За законом ці види упаковок заборонять з 2030 року.

Країни також будуть зобов’язані забезпечити збір щонайменше 90% одноразових пластикових пляшок і банок щороку, починаючи з 2029 року.

З 2030 року дистриб’ютори напоїв мають гарантувати, що 10% їхньої продукції буде в багаторазовій упаковці. Пункти виносу їжі будуть зобов’язані надавати клієнтам можливість приносити власні багаторазові чашки для кави або харчові контейнери.

З 2009 по 2021 рік щорічні відходи упаковки в ЄС зросли приблизно на 25% і досягли 84 мільйонів тонн. Рівень перероблення не встигає за цим зростанням, і очікується, що кількість відходів упаковки в Європі продовжить зростати без додаткових заходів.

Деякі законодавці ЄС скаржилися на інтенсивне лобіювання правил з боку промисловості, тоді як країни, зокрема Італія та Фінляндія, добивалися винятків для своїх місцевих промислових підприємств. Зокрема під час переговорів ЄС було скасовано певні заборони щодо одноразової паперової упаковки.

Оставить комментарий