Як «ялинкових злодіїв» ловлять на гарячому Опубликовано 20.12.2016 . Автор: Админ

0

Черкаські лісники озброїлись сучасними технологіями та посилили патрулювання ялинкових угідь. Злодіїв тепер можуть побачити і зловити на гарячому.

Для того, щоб піймати злодіїв, лісники облаштовують фотопастки — замасковані відеокамери, які реагують на рух і через систему GSM подають сигнал у лісове господарство. Апарат здатен працювати добу у режимі нон-стоп. Отримані фото чи відео стають беззаперечним доказом злочинів.

Камера в онлайн-режимі може відразу ж присилати на будь-який номер MMS-повідомлення з фотографією чи порушника, чи автомобіля, який заїхав. Спрацьовує датчик, — розповів головний лісничий Смілянського лісгоспу Олександр Шкодич.

Для того, щоб вберегти ялинки від лісових браконьєрів, особливо в зимовий час, черкаські лісники купили навіть тепловізор. Так ловлять порушників вночі. Вдень же ліси патрулюють з повітря квадрокоптером.

Впіймані браконьєри сплачують штраф за кожне зрубане дерево. На додачу, щодо порушників складають протокол за адміністративне порушення.

«Легальні» ялинки і сосни продають на новорічних базарах. Кожне дерево має свій чіп або бірку зі штрихкодом. Зісканувавши його, через інтернет можна дізнатись походження дерева.

Новорічні дерева коштують від 60 гривень — все залежить від висоти. Найдорожчі — ялинки у горщиках — від 140 гривень. Навесні їх можна висадити у ґрунт.

intvua.com

Оставить комментарий