Член ради Національного екологічного центру України Галина Проців пояснила, як вирубка лісів спричиняє посуху в Україні.
– Усе просто: кожне дерево через кореневу систему перепускає величезну кількість води, яка потім випаровується через листя, а згодом випадає у вигляді опадів, – це така природна циркуляція. А зараз цього природного чинника на якихось ділянках просто не існує, адже сотні гектарів лісу стоять пеньками. Ще донедавна Карпатський регіон мав величезні площі лісу, який виконував цю природну функцію. Це велика частка території України, на якій формується клімат і метеоумови для всього європейського континенту.
Чому європейці зацікавлені в тому, щоб надати нам якомога більшу технічну, фінансову допомогу для вирішення екологічних проблем? Вони переживають за свій клімат! Чому в нас немає дощів? Та бо не було випаровування з листкових пластинок рослин. Де візьметься водяна пара? Її просто нема! А якщо так, то її нема і в грунті, вона просочилася і перебуває на нижньому горизонті, звідки ми не можемо її забрати, й жодна рослина не може.
Прогноз невтішний – у нас не буде сезону затяжних дрібних дощів, у нас наставатиме сезон раптових злив, з великими поривами вітру і з величезною масою води на окремих ділянках. I це обернеться катастрофою для тих територій. Сільськогосподарські угіддя виснажуватимуться настільки сильно, що не зможуть дати врожаю, велика кількість води потрапить у річки, що призведе до повеней, а кожна наступна повінь поглинає 20-22% нових територій. Раніше великі повені були раз на 20-25 років, тоді раз на 12 років. Остання велика повінь сталася у 2008 році, наступна очікується у 2017-2018 роках.
expres.ua
0