0

В Україні з’явились віртуальнітури чотирма заповідниками Дніпропетровської, Київської, Запорізької та Донецької областей.

Помандрувати природоохоронними зонами можна за допомогою комп’ютера або мобільного телефона на сайті екомоніторингу Дніпропетровської області.

«Ми давно хотіли додати на ecoinfo.dp.ua заповідники, тільки на Дніпропетровщині їх більше 170, – наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець. – Невдовзі всі об’єкти заповідного фонду будуть на карті».

Для віртуальної подорожі потрібно зайти на сайт ecoinfo.dp.ua та обрати бажаний заповідник.

Ефект повного занурення отримають власники окулярів віртуальної реальності.

«Достатньо зісканувати розміщений на сайті штрих-код на будь-який смартфон, – пояснив керівник EGAP DNIPRO Сергій Долгополий. – Скануємоми його через телефон, ставимо телефон в окуляри і можемо переміщатися у віртуальній реальності».

Для створення 3D-турів заповідники фотографували з квадрокоптера та вдосконалювали інтерфейс еко-сайту.

Наступним етапом буде промисловий туризм, продовжує Руслан Стрілець. “У нас є 25 основних забруднювачів, більшість з яких дали добро на зйомку, – пояснює він. – Так само, як і заповідники, всі бажаючі зможуть відвідати будь-яке підприємство».

Унікальний еко-сайт ecoinfo.dp.ua запустили на Дніпропетровщині у 2016 році. На інтерактивній карті – вже понад 2,5 тисячі об’єктів. Це заводи, полігони твердих відходів, електростанції. Кожен може дізнатися про стан навколишнього середовища в конкретному місці області. Інформацію про стан повітря та скиди надають підприємства регіону. Нещодавно проект став переможцем національного конкурсу EGAP Challenge у напрямку “екологія”.

ecotown.com.ua

Оставить комментарий