0

В Україні з’явилась “Зелена книга”, яка захищає парки та зелені зони від забудови.

Зокрема, видання упорядковане активістами громадської організації “Громадська варта” включає фотографії та короткий опис паркових територій, зелених зон, майданчиків Тернополя, яким загрожує будівельна анархія у наступні 5-10 років.

До переліку місць, які знаходяться у небезпеці, увійшли усі парки обласного центру. Громадські діячі та поборники екологічного руху червоним позначили на карті території, які можуть потрапити або вже потрапили в поле зору приватних осіб.

«Генеральні плани та поправки до них не зупиняють місцевих чиновників та політиків, які будують ресторани, бари і незрозумілі житлові конструкції на території об’єктів громадського користування, – зазначають у громадській організації “Громадська варта”. – Багатьом не подобається забудова, яка руйнує туристичну монолітність Тернополя, його архітектурну, естетичну гармонію, але потім виявляється, що землю виділяють, як належить».

Як зазначає львівська дослідниця Віра Матейчик, ідея створити “Зелену книгу”, в якій будуть зібрані території Києва, яким загрожує забудова, з’явилась у ландшафтного дизайнера Василя Міха у 2013.

«Після Майдану еко-активісти методично обороняли київські “зелені” місцини від будівельної анархії – в результаті через опір громадських сил десять випадків точкової забудови не були завершені, – розповідає жінка. – «Зелена книга» давала змогу киянам пильно стежити за цими об’єктами на спеціальному сайті».

Сьогодні приклад Києва почала наслідувати Центральна Україна, продовжує дослідниця.

«В Черкасах 50 активістів створили інтерактивний штаб координації руху “Збережемо Чернігів для дітей” і в спеціальному буклеті перерахували місця, де втручання забудовників призведе до послідовного юридичного переслідування та громадської обструкції, – розповіла Віра Матейчик. – В Чернігові, Кривому Розі та десятках інших міст місцева “Зелена книга” ускладнила життя корупціонерам та несумлінним підприємцям, не виключено, що подібний сценарій матиме місце і в Тернополі».

ecotown.com.ua

Оставить комментарий