0

В Україні йде тенденція щодо закриття та скорочення полігонів та їх подальшої рекультивації. Крім того, у відомтсві зазначають, що об’єднання фінансових та адміністративних ресурсів громад дасть поштовх для будівництва об’єктів поводження з побутовими відходами за європейським зразком. Про це заявила заступник начальника Управління благоустрою територій та комунального обслуговування, начальник Відділу поводження з побутовими відходами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Людмила Полтораченко, передає прес-служба відомства.
medium-14374027951-13997104367626img0862_143807313067«Зараз німецька компанія GIZ в Полтаві розробляє стратегію для того, щоб був один регіональний полігон, кілька перевантажувальних станцій, а решту полігонів планується закрити під рекультивацію. Так як вони несуть екологічну загрозу. Об’єднання фінансових та адміністративних ресурсів громад надасть поштовх для будівництва об’єктів поводження з побутовими відходами, у тому числі міжмуніципальних полігонів побутових відходів у відповідності до європейських стандартів з одночасним закриттям і рекультивацією старих сміттєзвалищ, тому що безпечне поводження з побутовими відходами коштує дорого», – сказала чиновниця.
Крім того, за її словами, сміттєпереробні підприємства в Україні завантажені сировиною лише на 40%. Тож, Україна завозить відібрані відходи із закордону для того, щоб установи працювали на повну потужність.
«На сьогодні ми маємо 398 населених пунктів, де організований роздільний збір, встановлені контейнери для роздільного збору побутових відходів і сміттєвози, які забирають окремо контейнери з ресурсоцінними компонентами побутових відходів. Також, в 15 населених пунктах на полігонах працюють 23 сортувальні комплекси. І ще в 22 населених пунктах будуються нові сортувальні лінії. В Україні на сьогодні працює 17 підприємств з переробки макулатури, 35 підприємств з переробки поліетиленових пляшок і полімерних матеріалів, 27 підприємств з переробки склобою. Але ці підприємства нашою відібраною сировиною завантажені всього на 40%. Іншу частину, щоб установи працювали на повну потужність, на жаль доводитися завозити із зарубіжжя», – заявила чиновниця.
jkg-portal.com.ua

Оставить комментарий