0

В Україні біогазова установка окупиться за 5-6 років при умові продажу надлишків електроенергії, виробленої з біопалива, за «зеленим» тарифом.

biogas_zavod_12Як зазначає голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, зазвичай 10% отриманої з біогазу електроенергії йде на потреби установки, а решта – може подаватися у загальну мережу. «Таким чином «зелений» проект окупиться за 5-6 років, – зазначає експерт. – Термін окупності збільшується до 8-10 років, якщо підприємство встановлює біогазову установку виключно для задоволення власних потреб», пише “Екотаун”.

Георгій Гелетуха переконаний, що державна підтримка біогазового сектору дозволить Україні через 10-15 років відмовитись від третини російського газу.

“У минулому році біоенергетика замістила близько 2,5 млрд м3 російського блакитного палива, яке використовується здебільшого у котельнях та частково у промисловості, – нагадує експерт, додаючи, що до 2020 року цей показник повинен становити 7,2 млрд м3.

Сьогодні в Україні вже працює близько 20 біогазових установок: одна половина – у сільському господарстві на тваринницьких та птахівничих відходах з додаванням кукурудзяного силосу, а друга – на полігонах твердих побутових відходів.

Голова Біоенергетичної асоціації переконаний наголошує, що сировину для біогазових заводів можна вирощувати на 4 млн га вільних сільгоспземель.

«В Україні з 32 млн га сільськогосподарських земель засівають лише 28 млн га, – зауважує експерт. – Незадіяні поля можна засадити кукурудзою, силос з якої у поєднанні з наявними відходами дозволить щорічно виробляти 50 млрд кубів біогазу, необхідних для проходження опалювального сезону».

За словами Георгія Гелетухи, біогазові установки, які встановлюють окремі приватні господарства, здебільшого малоефективні.

«Господар змушений кілька разів на день заливати відходи, гній та регулярно їх перемішувати, а ввечері витягувати залишки, – пояснює експерт. – Такі установки масово облаштовували китайські домогосподарства у часи бідності, а коли рівень життя підвищився – одразу відмовилися від них».

Майбутнє за біогазовими заводами, де усі процеси автоматизовані, впевнений Георгій Гелетуха.

Оставить комментарий