В Киргизії не знайшли альтернативи поліетиленовим пакетам і не змогли заборонити їх використання.
На відхиленні законопроекту “Про заборону імпорту, виробництва та реалізації поліетиленових пакетів і синтетичних рибальських сіток на території Киргизької Республіки” наполіг уряд країни.
За словами ініціатора проекту Еркінгуль Іманкожоєвої, з кожним днем пластикових пакетів стає все більше.
«Наприклад, у Москві щодня використовується близько 3 тонн пакетів, що становить близько 2 тисяч тонн у рік, що рівноцінно 30 залізничним вагонам, – зазначає депутат. – У Киргизстані такої статистики немає, однак, в розрахунку на середньостатистичного жителя вийде не менше».
Ініціатор законопроекту наголошує, що аналогічну проблему створюють і синтетичні рибальські сіті, які засмічують водойми. “Браконьєри у величезних кількостях використовують дешеві сіті і при небезпеці без жалю їх залишають на дні озер”, – зауважує вона.
У Кабміні РК вважають, що знайти заміну дешевим і універсальним поліетиленовим пакетам наразі нереально. Противники відхилення екологічного проекту залишилися у меншості.
Як зазначила Айнуру Алтибаєва, пластикові пакети можна було б замінити торбинками з мішковини, які здатен шити будь-який цех. «Натомість нам миліші «прикрашені» поліетиленом дерева і всіяна пакетами траса Бішкек-Іссик-Куль», – каже депутат.
За словами одного з ініціаторів законопроекту – Кожобека Риспаєва, бізнесмени, які нині займаються виготовленням пластикових пакетів, готові перейти на поліетилен, який біологічно розкладається.
В той же час Акілбек Жапаров вважає, що законопроект про заборону поліетиленових пакетів доцільно вводити в дію поступово. “Спочатку можна було заборонити використання пакетів у тих місцях, де є урочища або озера, – зауважує депутат. – Подібний документ убезпечить від екологічного забруднення».
Спікер Республіки Киргистан Асілбек Жеєнбеков запропонував доопрацювати законопроект. «Оскільки заміни поліетиленовим пакетам не знайшли, кабмін пропонує відхилити заборону на їх використання, – наголосив прем’єр-міністр. – Однак думати про захист екології треба – такий документ нам все одно потрібен».
Парламентський корпус вирішив відхилити законопроект, ініційований депутатом від фракції СДПК Еркінгуль Іманкожоєвою, і розробити замість нього нові два. Законопроект про використання поліетиленових пакетів та законопроект про застосування рибальських сіток.
0