0

У штаті Західна Австралія може з’явитися найвища дерев’яна будівля у світі — заввишки 191,2 метра.

Про таке повідомляє CNN.

Комісія з оцінювання розвитку метрополітену Перта, столиці штату Західна Австралія, схвалила пропозицію компанії-забудовника Grange Development про зведення хмарочоса. Його робоча назва — C6. Він має бути майже вдвічі вищий за дерев’яну будівлю, що вважається найвищою на сьогодні. Проєктувальники кажуть, що 42 % хмарочосу буде з дерева, а колони та серцевина — із залізобетону. Для робіт використають 7400 кубічних метрів деревини, заготовленої з 600 дерев.

Як обіцяє забудовник, хмарочос стане першим вуглецево-негативним житловим будинком Західної Австралії. Він налічуватиме 50 поверхів на 191,2 метра, уміщуватиме понад 200 квартир, а ще там будуть сад на даху, ферма та доступ для мешканців до 80 електромобілів Tesla Model 3. Директор Grange Development Джеймс Діббл цим проєктом хоче привернути увагу до свідомого екологічного підходу в будівництві.

Водночас викладач Університету Нового південного Уельсу Філіп Олдфілд сказав, що він дещо скептично ставиться до заяв про відсутність викидів вуглецю.

“Зазвичай високі будівлі будують зі сталі та бетону. На цемент припадає 8 % усіх викидів вуглекислого газу. Отже, замінивши бетон і сталь біоматеріалом, наприклад деревиною, ми значно зменшимо вплив будівлі на довкілля. (…) Єдиний варіант, який може бути вуглецево-негативним, — це якщо будівля зберігає більше вуглецю в деревині, ніж виділяється іншими матеріалами. Це можливо, але тільки на деякий час”, — сказав Олдфілд.

“Ми не можемо виростити бетон, — пишуть автори проєкту на сайті С6. — Західна Австралія є одним із найбільших джерел викидів вуглекислого газу в усьому світі (належить до трійки лідерів викидів на душу населення разом з Катаром), тому треба захистити майбутні покоління, інвестуючи в екологічні будівельні проєкти з використанням відновлюваних матеріалів. Час змінити технологію будівництва настав”.

Нині у світі найвищою дерев’яною спорудою вважають Ascent Tower — гібридну 25-поверхову будівлю з дерева та бетону в Мілвокі, штат Вісконсин у США. Її висота — 86 метрів.

Оставить комментарий