Українці можуть залишитися без питної води Опубликовано 22.03.2019 . Автор: ua-green

0

До 2050-го року Україна почне імпортувати питну воду. Про це розповіли представники громадської організації «Чистий Дніпро».

За словами фахівців, причина, через яку українці залишаться без власної питної води, – зміна клімату. Якщо не вживати жодних заходів, то протягом наступних 20 років степ впритул підійде до Києва.

Екологи стверджують, що зараз на території країни відновлюється тільки чверть необхідних запасів води. При цьому Україна вже опинилася в списку країн з низьким рівнем забезпеченості населення водою – 1 тис. кубометрів на рік на громадянина.

ЗАЗНАЧИМО, що, згідно зі стандартами ЮНЕСКО, до «маловодозабезпечених» країн належать держави, де громадяни споживають менше 1,7 кубометра води на рік.

Ключова проблема водозабезпечення українців – Дніпро. У 2017 році в річку скинули майже 2 км кубометрів стоків. Половина цих викидів була малоочищеною або взагалі не відфільтрованою. Це стало причиною масштабного цвітіння річки і заростання акваторії водоростями, через це площа Київського водосховища скоротилася більш ніж на 10,7%.

Оставить комментарий