Міністр екології Остап Семерак звинувачує місцеву владу в саботажі вирішення проблем зі стихійними сміттєзвалищами. Загалом в Україні нараховується понад 30 тисяч сміттєзвалищ, тоді як офіційних, ідентифікованих – лише 6 153.
Завдяки сервісу Екомапа видно, що «Україна потопає в смітті».
Про це пан Семарак заявив виступаючи у Раді під час так званої «години уряду» в п’ятницю.
За його словами, Мінекології почало інвентаризацію сміттєзвалищ і вимагає від місцевої влади розширену інформацію про місця видалення відходів.
«На сьогодні жодна область не впоралася належним чином з поставленим завданням. Одеська, Херсонська область та місто Київ за півроку взагалі не спромоглися надати жодної інформації про організовані чи неорганізовані сміттєзвалища. Нас не влаштовує такий результат», – обурюється міністр.
Остап Семерак вважає, що на місцях «недобросовісно поставилися до виконання доручення уряду і повідомили далеко не про всі сміттєзвалища».
«Папір, звичайно, не червоніє і витримає будь-яку інформацію, можна намалювати будь-яку цифру, проте об’єктивна реальність інша – зі стихійними сміттєзвалищами, які знаходяться у найнесподіваніших місцях», – зазначає міністр екології.
На його думку, головна причина полягає у недбалості місцевої влади.
«Сміття на порозі власного дому – в першу чергу, відповідальність місцевої влади та громади. Цілком реальні кошти екологічного податку, а це в 2016 році – понад 1 мільярд гривень, залишилася у місцевих бюджетах і не були використані на ці потреби. Ремонт шкіл і дитсадків за ці кошти – це, звичайно, добра справа, проте відходи – не менша соціальна проблема. Досить чекати, що хтось прийде з Києва і прибере сміття», – каже пан Семерак.
Міністр також повідомив, що уже створено сервіс Екомапа, завдяки якому видно, що «Україна потопає в смітті».
«За 3 місяці інтерактивного сервісу ми отримали більше, ніж 500 звернень від громадян про сміттєзвалища, з яких органи місцевого самоврядування ліквідували лише 17%. На місцях нам обіцяють, що сміттєзвалища будуть ліквідовані, що ними постійно займаються, але насправді бачимо повний саботаж цієї роботи», – каже Остап Семерак.
За його словами, найактивніше включилися в роботу Миколаївська, Донецька, Київська, Харківська, Вінницька й Дніпропетровська області – але цього недостатньо.
«199 відповідей областей про начебто своєчасне вирішення проблеми громадяни не підтвердили. Звернення громадян органами місцевої влади просто ігноруються, вони не виконують свої обов’язки і порушують законодавство», – констатував міністр і закликав керівників областей «включитися в роботу», а громадян – долучатися до очищення України від сміття.
«Ворогами нашої природи ми залишаємося самі. Ліміт довіри природи до нас обмежений. Або ми активізуємо свою роботу і очистимо свою територію, або разом всі захлинемося у цих відходах», – підсумував пан Семерак.
0