0

У зоні відчуження біля ЧАЕС Україна пропонує створити ферму сонячної енергії.

Україна має намір створити у чорнобильській зоні відчуження велику ферму сонячної енергії та шукає для цього інвесторів. Як заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, у реалізації проекту зацікавлена «велика кількість різних компаній по всьому світу».

Як пише AFP, в українському уряді переконані, що розміщення сонячних елементів на території 6 тисяч гектарів зони відчуження у майбутньому потенційно може дати обсяг електроенергії, який виробляла Чорнобильська АЕС. У Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) вже висловили свою зацікавленість в участі в проекті, проте поставили Україні за умову спершу залучити для проекту один мільярд доларів, потрібний для першого етапу будівництва.»Гадаю, що у разі успішного проведення переговорів цей проект може бути масштабно розгорнутий наступного року», — зазначив Семерак.

За його словами, невисока вартість землі у зоні відчуження, а також наявність професійного персоналу, нині залученого до робіт на ЧАЕС, додають привабливості проекту. Крім того, переконує міністр, рівень радіації у зоні значно знизився за останні 30 років. Семерак переконаний, що у разі своєї успішності проект може перетворити чорнобильську зону, яку вважають однією з найзабрудненіших зон у Європі, на «зону інновацій».

Утім, опитані AFP експерти висловили сумніви щодо можливості залучити інвестиції до проекту через економічну та політичну скруту в Україні, а також через конфлікт на Донбасі та корупцію. «Нестабільність, яка спостерігається в економіці, в політичному житті, а також військова загроза — усі ці речі не стимулюють залучення інвесторів», — переконаний київський експерт з питань енергетики Олексій Хабатюк.

Раніше український уряд з метою знайти інвесторів для реалізації проекту надіслав його презентацію низці великих банків. 26 липня Остав Семерак заявляв, що український уряд веде переговори з двома американськими та чотирма канадськими інвестиційними компаніями, які висловили зацікавленість у сонячному потенціалі Чорнобиля.

dw.com

Оставить комментарий