0

Постійні зливи, сміття і талий сніг переповнюють Кам’янку, внаслідок чого навкруги стоїть неймовірний сморід. Ані екології, ані витриманих санітарних норм, ані найменшої зацікавленості з боку влади. Роками б’ючи на сполох, мешканці прибережних зон чують від влади одні лише відмовки і відписки. Місцеві чиновники відмовляються визнавати наявність цієї проблеми.

thumb_154054_news_mМіська влада не реагує на листи екологічної інспекції

Як зазначили в екологічній інспекції, у ході проведення рейдових заходів на річці Кам’янка було виявлено 13 фактів порушення водного та земельного законодавства. Серед них були скиди стічних вод, скиди господарсько-побутових стічних вод, вигрібні ями та сміттєзвалища. У 2015 році в міську раду екологічна інспекція направила листа щодо вжиття заходів по усуненню виявлених порушень, однак значного реагування з боку міської влади не було.

Станом на кінець 2015 року ситуація щодо забруднення річки погіршилася. Оскільки внаслідок незадовільної роботи по обслуговуванню каналізаційної мережі КП «Житомирводоканал» до річок Кам’янка й Тетерів потрапило 1,82 тонни забруднюючих речовин.

Щоб урятувати Кам’янку, потрібно її очистити

Екологи ж вважають: щоб повернути Кам’янку до нормального стану, потрібно очищувати її від сміття і не допускати злив відходів.

«Для того, щоб урятувати Кам’янку, необхідно не тільки забезпечити ретельний контроль за її станом, але й постійно вживати заходи щодо очищення її берегів від сміття, недопущення зливання помиїв та води після прання, ліквідації сміттєзвалищ тощо. І все це слід виконувати аж до того часу, поки річка не отримає належного вигляду. Одночасно з тим, доцільно нарешті встановити прибережні смуги по обидва береги, які в період межені (найбільш низького рівня води) повинні досягати не менше 25 метрів, а при крутизні схилів більше ніж 3° мінімальна ширина захисної смуги має подвоюватися.

Займатися цим повинні, у першу чергу, контролюючі та відповідальні органи виконавчої влади, а також екологічні організації. Можна підключити до здійснення цих заходів учнів шкіл, студенів та волонтерів. Проте в даному випадку це буде лише певна частка допомоги річці, хоча і вкрай необхідна, без якої обійтися просто неможливо. Справа в тому, що основний внесок забруднень у річку відбувається за рахунок атмосферних опадів, які чого тільки не змивають з вулиць міста, формуючи надзвичайно небезпечний схиловий стік. Дощ та сніг, щодо того ж, і самі іноді бувають токсичними, несуть у собі шкоду, яка у декілька разів перевищує ту, що спостерігається від засмічення Кам’янки.

Якщо за еколого-санітарними критеріями років 15-20 тому якість води в Кам’янці відповідала ІІ класу, то протягом останніх п’яти років якість погіршилася до рівня ІІІ класу. Причому, було з’ясовано, що основне забруднення річки відбувається після її надходження на територію міста. Тому підтримка чистоти міських вулиць, своєчасне їхнє прибирання, особливо від опалого листя та залежалого «старого» снігу, допоможе суттєво зменшити забруднення не тільки Кам’янки, але й Тетерева та інших річок», – розповідає доцент кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування ЖНАЕУ Елла Аристархова.
zt.20minut.ua

Оставить комментарий