0

1Запоріжжя планує інвестувати в термомодернізацію 2500 з 3500 багатоповерхових житлових будинків 1 млрд 200 млн євро.

Як зазначає директор енергосервісної компанії “Екологічні системи” Василь Степаненко, навіть за наявності необхідної суми швидше, ніж за 20 років обласному центру не вдасться привести будівлі багатоквартирної забудови до європейських стандартів.

Шлях, по якому Запоріжжя ще не рухається, – наразі місто має лише план з енергомодернізації до 2030 року і шукає гроші – подолати, на думку фахівця, буде дуже важко. «Україну чекає важкий період: 20 років в країні тільки говорили і практично нічого не робили для енергозбереження», – зауважує Василь Степаненко, додаючи, що економічні показники, зокрема, Запорізької області та обласного центру свідчать, що населення збільшило споживання електроенергії вдвічі.

Підвищити енергоефективність житлових будинків можна лише за умови довгострокового планування, впевнений експерт. «Так, згідно з енергетичною стратегією Євросоюзу, до 2025 року всі європейські будівлі мають бути приведені до стандарту “passive house” – це стандарт з питомою нормою споживання 15 кВт-годин на квадратний метр теплової енергії на рік, – пояснює Василь Степаненко. – В той же час будинки в Запоріжжі споживають від 180 до 240 кВт годин».

Наразі невеликі інвестиції в центральне опалення Запоріжжю обіцяє Євросоюз, який разом з кредитом Європейського банку реконструкції та розвитку у розмірі 6 млн євро надає місту грант.

У обласному центрі є й приклади з підвищення енергоефективності, якими слід керуватися. Так, перейшовши на опалення, яке регулюється з мобільного телефону, Запорізький Національний університет за 5 років роботи знизив оплату комунальних послуг у 2 рази.

Згідно з даними, Запорізька область, ефективність використання енергоносіїв в якій майже на 10% нижче середнього по Україні, посідає двадцять друге місце у рейтингу енергоефективності.

ecotown.com.ua

Оставить комментарий