0

У волинських лісах спостерігається раптове і масове всихання сосен. Такий невтішний факт зафіксували лісівники Любомльського району і забили тривогу. Науковці застерігають: якщо не вжити термінових заходів, хворі дерева стануть розплідником шкідників, які заражають здорові дерева.

Пейзаж в окремих кварталах держпідприємства «Любомльський лісгосп» змушує задуматися: з-поміж зелених пишних сосен добре помітне гілля з жовтою засохлою хвоєю. Як повідомив лісничий держлісгоспу Василь Романюк, ще донедавна дерева на ділянках були цілком здорові.

Причини розповсюдження шкідника та захворюваність дерев науковці, які прибули на Волинь, пояснюють зміною клімату. Власне, це проблема не лише для Волині, а й багатьох регіонів України та Європи.

Саме потепління створює сприятливі умови для виживання і розповсюдження шкідників. Єдине, чим наразі можуть зарадити науковці, – вивезти вражені дерева.

– Практика показує, що найперше ми повинні ліквідувати проблему санітарним рубанням. На жаль, деревина не придатна в якості ділової, – пояснив старший науковий співробітник поліської філії УкрНДІЛГ» Василь Бородавка.

Шкідники ж уражають дерева надто швидкими темпами. Упродовж місяця вони здатні знищити його повністю.

volynnews.com

Оставить комментарий