Наразі у Києві та області встановлено понад 70 зарядних станцій для електромобілів.
За словами засновника компанії ELMOB з продажу електричних машин Захара Пашуна, інфраструктуру найбільше розвивають власники екологічних транспортних засобів.
“Зарядні станції зазвичай встановлюють підприємці, які купують бувші у користуванні електромобілі за 20 тис. доларів, – каже Захар Пашун. – Як результат, нині на карті Київщини можна знайти близько 70 зарядних станцій для електромобілів – багато не позначених».
Незабаром збільшиться і кількість швидкісних зарядок, яких у Києві сьогодні тільки дві, прогнозує експерт.
«Станції типу Supercharger планують облаштувати у містах та на загальноукраїнських автодорогах – Київ-Одеса, Київ-Львів, – зазначає Захар Пашун. – Нині електрозаправки на АЗС заряджають електромобіль близько трьох годин, а домашня розетка ще довше”.
За словами експерта, 95% українців заряджає електромобілі вдома та на парковці.
Разом з тим, з’являються сервісні центри, де обслуговують машини з електродвигунами.
Розвиток інфраструктури дуже позитивно вплинув на рівень продажів та обізнаність населення, зазначає засновник компанії ELMOB. «Найбільша проблема електромобілів в Україні – не відсутність інфраструктури, а відсутність державного стимулювання, – пояснює експерт. – Розвиток електромобільного ринку стимулювало б скасування податку на імпорт екологічних авто».
0