0

3У Шимкенті, першому по займаній площі місті у Казахстані, запустили переробний завод, який виготовлятиме зі сміття синтепон і альтернативне паливо, повідомляє ecotown.com.ua.
Підприємство буде переробляти до 500 тонн твердих побутових відходів на добу – саме такий обсяг ТПВ продукує щодня місто – і близько 200 тисяч тонн у рік. Примітно, що інженерні комунікації – світло, дороги, полігон і очисні споруди для сміттєпереробного заводу у Шимкенті провели і побудували у рамках державної програми “Дорожня карта бізнесу-2020”.
Спочатку на заводі лише сортуватимуть та пресуватимуть відходи у брикети для подальшого захоронення. Однак після запланованованої на наступний рік модернізації підприємство буде переробляти до 90% сміття.
Як зазначає директор ТОВ “Технологія 21” Нурлан Даулетбаєв, незабаром на заводі встановлять вузли автоматичного сортування та відбору відходів придатних для вторинної переробки. Наступний етап – закупка обладнання з переробки плівки у гранули, баклажок у синтепон. За словами Нурлана Даулетбаєва, на сміттепереробному підприємстві також планують налагодити виробництво альтернативного палива – так званого «РДФ», яким можна буде замістити вугілля і газ на двох цементних заводах Шимкента.
Передбачається, що реалізація проекту дозволить другому за кількістю населення місту у Казахстані зробити поховання залишків ТПВ екологічно безпечним.

Оставить комментарий