Поки політико-економічні умови в державі не можуть досягти стабільності, доти жителям обласного центру не бачити сміттєпереробного заводу, повідомляє Depo.Хмельницький.
Довгоочікуванний сміттєпереробний завод для Хмельничан залишається все ще очікуваним.
Дороговартісний завод обіцяє місцева влада роками і ніяк далі обіцянок не йде.
Такий необхідний об’єкт, орієнтована вартість якого складає щонайменше 50 мільйонів, ніяк не знайде свого інвестора. Хоча вже ніби й “намалювалися” інвестори.
Спочатку то фірма з Тайланду, яка готова була втілити проект “Чисте місто”, але він зупинився і його доля зависла в повітрі. Пізніше вже ніби й американці готові були інвестувати в Хмельницький, вже й громадські слухання провели в Олешині, а саме поблизу цього села мало починатися будівництво, вже й земля виділялася і якісь ескізи були… Та все зупинилося.
“Нестабільність в державі – політична, економічна, а зрештою і події на Сході країни, лякають інвесторів, – каже директор Хмельницького КП “Спецкомунтранс” Владислав Кривинчук. – Через те, аби розв’язати чи попередити екологічні проблеми, намагаємося зробити ставку на роздільне збирання сміття.”
Вже кілька років поспіль, з 2007 року, запроваджується в місті відокремлене збирання сміття. Це суттєво зменшує загальну кількість відходів, що захоронюються на полігоні, або, як в народі кажуть, – на сміттєзвалищі. Адже саме на сміттєзвалищі час-од-часу виникають загорання, які й створюють в першу чергу небезпеку і для екології, і для містян.
Комунальники лише цьогоріч виготовили і встановили 30 контейнерів для збору скла та 13 контейнерів для збору ПЕТ-пляшки. По всьому місту таких “спецконтейнерів” майже сотня.
Та цього мало. І не через недостатність самих контейнерів за санітарними нормами, а через людську безвідповідальність.
“Ще й досьогодні містяни часто-густо викидають у ці контейнери всі відходи і не лише побутові. Буває, що в переповненому сміттєбаку для ПЕТ-пляшки, самих пляшок зовсім мало, – говорить з розпачем Кривенчук. – Люди просто викидають сміття, хоча поряд стоять звичайні контейнери.”
Варто згадати, що таке “розприділене” сміття може навіть і доходи приносити. Так, скажімо, за 9 місяців цього року реалізовано 235 270 кг склобою, 67 526 кг ПЕТ-пляшки.
Загалом же, в глобальному, так би мовити, сенсі, система роздільного збирання дозволяє найбільш якісно вилучати вторинну сировину. Це, з одного боку – зменшує кількість відходів, які підлягають захороненню, з іншого – сприяє розв’язанню екологічних, соціальних проблем та ресурсозбереженню і підвищує рентабельність сфери поводження з ТПВ.
0