0

velikobritanii_predstoit_preodolet_jelektricheskij_krizis_clause_originalРоботи щодо будівництва масштабного вітропарку в Запорізькій області продовжуються. Зокрема, на останній зустрічі підрядників мова йшла про деталі приєднання Запорізької вітроелектростанції до об’єднаної енергетичної системи України. Крім того, нові енергетичні потужності дозволять залучити близько мільярда євро інвестицій, повідомляє сайт ecotown.com.ua.
Відповідно з прогнозованим графіком введення потужностей, запуск першої черги електростанції потужністю 99 МВт планується до 31 грудня 2016 року.
Загальна ж проектна потужність повинна скласти 500 МВт, а це означає, що Запорізька вітроелектростанція буде найбільшою в Європі. Для порівняння, це приблизно одна десята від сумарної потужності всіх енергоблоків Запорізької АЕС.
Орієнтовна вартість будівництва Запорізької вітроелектростанції складає більше 750 мільйонів євро, ще близько 250 мільйонів євро обійдеться будівництво повітряної лінії 330 кВ і реконструкція підстанції 330 кВ «Мелітопольська» Дніпровської ЕС. Таким чином, економіка України і, в першу чергу, енергетична галузь отримає близько мільярда євро інвестицій.
Наразі компанія «ЮроКейп ЮКРЕЙН І», що займається проектуванням та будівництвом станції, проводить коригування вихідних даних для розрахунків режимів, які можуть впливати на обмеження видачі потужності вітроелектростанції, а також необхідних для перевірки обладнання прилеглих електричних мереж.
У компанії також наголошують, що відповідно до робочого проекту планується, окрім будівництва самої електростанції на узбережжі Молочного лиману, спорудження повітряної лінії 330 кВ, яка повинна підключити електростанцію до підстанції 330 кВ «Мелітопольська» Дніпровської ЕС, і реконструкція самої підстанції. Крім безпосередньо енергетичних споруд планується також будівництво об’єктів соціальної сфери та доріг.

Оставить комментарий