0

В Міндовкілі розповіли про роботу порталу “ЕкоСистема”.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на Укрінформ розповів як діджиталізація рятує природу, скільки заощаджує бізнес та для чого нові сервіси громадськості. інформує Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

“2,5 року тому в Україні з’явилася зовсім нова онлайн-система з інформацією про стан довкілля для громадськості та цифровими послугами для бізнесу. Тоді це ІТ-рішення ми запускали у тестовому режимі. Сьогодні ЕкоСистема є єдиною національною онлайн платформою у довкіллєвій сфері”, – зазначив Міністр.

За його словами, наразі на ЕкоСистемі зареєстровано більше 84 тисяч представників українського бізнесу. Для них онлайн доступна 21 послуга із 29 існуючих у довкіллєвій сфері. Лише минулого року Міндовкілля запустило з нуля, а також модернізувало 17 послуг. З них 7 надається у режимі peopleless, тобто без участі чиновника.

За весь час існування через ЕкоСистему підприємства подали понад 57 тисяч документів. Лише за один рік це близько 7,5 млн аркушів, які не довелося друкувати, або 880 дерев, які не пішли на папір.

Однак не лише для “рятування дерев” важливий цифровий захист довкілля. Кожен дозвільний документ видається для того, щоб обмежити негативний вплив діяльності підприємств на природу та відповідно на людину. Перевівши всі процеси в цифру, держава систематизує дані, може аналізувати запаси природних ресурсів та їх витрати, а також визначати рівень промислового забруднення повітря, води, ґрунту.

«Дані про природні ресурси та підприємства агрегуються в процесі надання онлайн послуг. Система автоматично «збирає» їх в екологічні реєстри. Наразі у відкритому доступі на ЕкоСистемі 30 реєстрів. Наша мета – 176 оприлюднених баз даних», – наголосив Руслан Стрілець.

Оставить комментарий