Сьогодні, 17 червня, відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами.
Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1994 р. У серпні 1977 року набрав чинності План дій для боротьби з опустелюванням, а в 1994 році була затверджена Конвенція ООН для боротьби з ним у країнах із серйозними засухами. Державам запропоновано присвятити цей день підвищенню інформованості про необхідність міжнародної співпраці в боротьбі із опустелюванням і наслідками посух, а також про хід реалізації Конвенції про боротьбу з опустелюванням.
Опустелювання – це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища. Воно загрожує здоров’ю та джерелам засобів для існування більше як 1 млрд людей.
За даними Генасамблеї ООН, в даний час майже третина планети під загрозою висихання, понад мільярд людей може опинитися в пустелі. Щорічно 17 червня у багатьох країнах світу проводять заходи під гаслом «Збережи землю і воду – забезпеч спільне майбутнє».
Україна стикнулася із загрозою опустелювання років 40 тому, коли в південних областях подекуди зафіксували піщані бурі, коли почала зникати флора і фауна, а, отже – виїхали люди. На даний момент там – пісок.
Розташовані на Лівобережжі р. Херсонця Олешківські піски – понад 150 тисяч гектарів: 30 км із заходу на схід і 150 км з півночі на південь – визнані однією з найбільших пустель в Європі. Хоча пустелею їх назвати важко, швидше, це напівпустеля. Українські бархани (так ще називають напівпустелю) поки не розростаються – навколо території посадили ліс, повідомляє zik.ua з посиланням на регіональний інформаційний центр «Карпати».
Загроза опустелювання в Україні існує не тільки в Херсонській області. Тенденцію до засухи зафіксували також в Одеській, Миколаївській, Запорізькій і на півдні Донецької області.
0