0

В ході досудового розслідування прокуратура оголосила про підозру у браконьєрстві двом особам, у тому числі інспектору Держрибагентства у Полтавській області

Прокуратура Полтавської області спільно зі співробітниками СБУ та Держрибагентства припинила діяльність підпільних риболовецьких бригад, які незаконно виловлювали особливо цінні види риб на річці Сула та Кременчуцькому водосховищі.

Як повідомили у прес-службі прокуратури Полтавської області, під час досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що ця злочинна схема існувала тривалий час, оскільки деякі службові особи Держрибагентства у Полтавській області прикривали та контролювали діяльність підпільних риболовецьких бригад. Незаконний вилов здійснювався на всій території обслуговування управління Держрибагентства у Полтавській області. При цьому браконьєри діяли навіть в нерестовий період.

4 квітня прокуратура Полтавської області спільно з оперативними працівниками СБ України провела більше 20 обшуків та інших слідчих дій на території Оржицького, Глобинського, Кременчуцького, Семенівського районах Полтавської області, а також на території Черкаської області. Виявлено та вилучено близько 100 тонн риби, чорнову документацію, плавзасоби, знаряддя лову (сітки, довжина яких склала приблизно 10 кілометрів).

За процесуального керівництва прокуратури Полтавської області повідомлено про підозру двом браконьєрам, серед яких — інспектор Держрибагентства у Полтавській області, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 (незаконне зайняття рибним промислом) КК України.

За підрахунками Державної екологічної інспекції Центрального округу підозрювані своїми незаконними діями завдали збитків державі на суму 350 тисяч гривень. Вказані збитки є рекордними для Полтавської області. Досудове розслідування триває.

Начальниця управління Держрибагенства в Полтавській області Оксана Кулинич прокоментувала ці звинувачення працівників у співпраці з браконьєрами і заявила, що управління СБУ вилучило 500 кг риби, яку інспектори рибоохоронного патруля доставляли на берег для оформлення акту виявлення та вилучення майна. При цьому нікого із службових осіб Управління в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України не затримували.

Джерело

Оставить комментарий