0

20 серпня було оприлюднено проект Розпорядження Кабміну про Очікувані Національно Визначені Внески (ОНВВ) України до нової глобальної угоди зі зміни клімату на період 2020-2030.

Громадські організації виступили з критикою усіх запропонованих опцій, оскільки усі опції суперечать вже взятим на себе зобов’язанням в рамках Енергетичного Співтовариства та Угоди про Асоціацію ЄС. Цей висновок зроблено на основі аналізу припущень запропонованих сценаріїв, що передбачають замороження технологій на сьогоднішньому рівні та відсутність змін в законодавстві.

«Усі варіанти, які розглядає наразі Український Уряд означають «нічого робити», адже вони не враховують навіть реалізацію вже взятих на себе зобов’язань – досягнення 11% відновлюваних джерел енергії та 9% зменшення енергоспоживання до 2020 від рівня 2005-2009», -говорить Ірина Ставчук, голова відділу зі зміни клімату Національного екологічного центру України

Громадські організації звернулися до уряду з пропозицією розглянути додатковий сценарій, який передбачає реалізацію вже взятих на себе зобов’язань в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС та Енергетичного Співтовариства, а також політику активного розвитку відновлюваних джерел енергії і запровадження заходів енергоефективності.

Свою позицію громадські діячі розробили на основі економічного дослідження “Інституту економіки та прогнозування НАН України”. Завдяки впровадженню сценарію цільової політики енергозбереження та розвитку відновлюваних джерел енергії значно скоротиться імпорт енергетичних ресурсів, збільшиться кількість робочих місць та конкурентоспроможність економіки. Вартість такого сценарію зросте всього на 4% у порівнянні із сценарієм розвитку «бізнес як звичайно».

Нова кліматична угода  має бути прийнята у грудні 2015 року на кліматичних переговорах ООН у Парижі. На противагу Кіотському протоколу вона не матиме механізму квот, що унеможливить торгівлю ними.  До 1 жовтня кожна країна має подати свою національну позицію щодо боротьби проти зміни клімату на планеті у вигляді Очікуваних національно визначених внесків на 2020-2030 роки. ОНВВ мають бути амбітним для утримання глобального потепління на рівні до 2С, справедливим з точки зору розподілу тягаря скорочення викидів парникових газів серед всіх країн світу та прозорим з точки зору пояснення економічних припущень та моделювання.
ua-energy.org

Оставить комментарий