0

Прибережна акваторія Азовського моря у Запорізькій області оголошена гідрологічним заказником загальнодержавного значення “Приморський”. Як повідомили у прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України, про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

У прес-службі зазначили, що відповідний указ 11 квітня підписав президент Петро Порошенко. Площа заказника – 13 тисяч 115 гектарів уздовж морського узбережжя від Бердянського і до Приазовського району. За словами Семерака, заказник “Приморський” створюється задля збереження біологічного різноманіття акваторії Азовського моря, оскільки акваторія є кормовою базою для перелітних птахів, ареалом мешкання низки рідкісних видів флори і фауни, нерестовищем та місцем нагулу багатьох видів риб, зокрема, червонокнижних.

«Рибні ресурси Азовського моря вкрай виснажені і потребують відновлення. Виною цьому є браконьєрство, надмірний промисловий вилов і забруднення довкілля. Якраз цей заказник ми створюємо, щоб отримати екологічний коридор, який об’єднає всі території та об’єкти природно-заповідного фонду і сприятиме відновленню рибних ресурсів Азовського моря», – пояснив міністр. Територія заповідника має велике видове різноманіття флори і фауни. Там мешкають близько 150 видів безхребетних тварин, 80 видів риб і близько 20 видів водоростей-макрофітів. Найбільшу природоохоронну цінність акваторія заповідника має для осетра російського і севрюги звичайної, які занесені до Червоної книги України та міжнародних Червоних списків.

Кабінет міністрів повинен у шестимісячний термін забезпечити дотримання режиму охорони і збереження акваторії Азовського моря, оголошеної цим указом заказником загальнодержавного значення, із збереженням рибальства.

Оставить комментарий