Верховна Рада ухвалила закон про стратегію державної екологічної політики України на період до 2030 року. За законопроект № 8328 проголосував 241 нардеп.
Нова стратегія спрямована на попередження виникнення екологічних проблем та приділяє значну увагу екологічній освіті та втіленню еко-вимог в усі сфери.
Окрім того, екологічна стратегія до 2030 року містить 30 ключових індикаторів. Кожен з них стосується параметрів якості життя, таких як забруднення води і атмосферного повітря, зменшення утворення твердих побутових відходів з одночасними збільшенням глибини сортування та переробки, зменшення енергоємності та ресурсоємності ВВП України.
Цілі стратегії включають:
- формування у суспільстві екологічних цінностей та засад сталого споживання і виробництва (5 стратегічних завдань);
- забезпечення сталого розвитку природно-ресурсного потенціалу України (16 стратегічних завдань);
- забезпечення інтеграції екологічної політики в процес прийняття рішень щодо соціально-економічного розвитку України (7 стратегічних завдань);
- зниження екологічних ризиків для екосистем та здоров’я населення до соціально прийнятного рівня (11 стратегічних завдань);
- удосконалення та розвиток державної системи природоохоронного управління (12 стратегічних завдань).
Зокрема, частка відновлюваної енергетики (включно з гідроенергетикою) має становити 17%; сільського населення, яке має доступ до покращених умов санітарії – 80%; міського населення, яке має доступ до централізованого водопостачання – 100%, частка відходів, які захоронюються, повинна зменшитися до 35%, а площа земель природоохоронного фонду збільшитися з 3803 тис. гектарів до 9095 тис. гектарів.
Нагадаємо, наразі діє Стратегія екологічної політики до 2020 року, яку Верховна Рада ухвалила наприкінці 2010 року.
0