0

Верховна Рада ухвалила закон про стратегію державної екологічної політики України на період до 2030 року. За законопроект № 8328 проголосував 241 нардеп.

Нова стратегія спрямована на попередження виникнення екологічних проблем та приділяє значну увагу екологічній освіті та втіленню еко-вимог в усі сфери.

Окрім того, екологічна стратегія до 2030 року містить 30 ключових індикаторів. Кожен з них стосується параметрів якості життя, таких як забруднення води і атмосферного повітря, зменшення утворення твердих побутових відходів з одночасними збільшенням глибини сортування та переробки, зменшення енергоємності та ресурсоємності ВВП України.

Цілі стратегії включають:

  • формування у суспільстві екологічних цінностей та засад сталого споживання і виробництва (5 стратегічних завдань);
  • забезпечення сталого розвитку природно-ресурсного потенціалу України (16 стратегічних завдань);
  • забезпечення інтеграції екологічної політики в процес прийняття рішень щодо соціально-економічного розвитку України (7 стратегічних завдань);
  • зниження екологічних ризиків для екосистем та здоров’я населення до соціально прийнятного рівня (11 стратегічних завдань);
  • удосконалення та розвиток державної системи природоохоронного управління (12 стратегічних завдань).

Зокрема, частка відновлюваної енергетики (включно з гідроенергетикою) має становити 17%; сільського населення, яке має доступ до покращених умов санітарії – 80%; міського населення, яке має доступ до централізованого водопостачання – 100%, частка відходів, які захоронюються, повинна зменшитися до 35%, а площа земель природоохоронного фонду збільшитися з 3803 тис. гектарів до 9095 тис. гектарів.

Нагадаємо, наразі діє Стратегія екологічної політики до 2020 року, яку Верховна Рада ухвалила наприкінці 2010 року.

Оставить комментарий