0

На саміті G7 оголосили надзвичайний екологічний стан, у Барселоні заборонили старі авто, які забруднюють повітря, а 2019-й став найспекотнішим в Україні за 139 років. The Village Україна збирає 20 екологічних новин, про які ми писали у 2019-му.

«Ми стоїмо на порозі масового вимирання»: екоактивістка Грета Тунберг на саміті ООН

Активістка Грета Тунберг виступила з промовою на кліматичному саміті ООН, у якій розповіла очільникам країн про екологічні проблеми у світі та їхню відповідальність за ці зміни.

 ЧИТАТИ

У СВІТІ НАДЗВИЧАЙНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН – ООН

Генсекретар ООН Антоніу Гутерріш оголосив надзвичайну кліматичну ситуацію у світі: льодовики тануть, рівень вуглекислого газу зростає, а 2015-2019 роки стали найбільш спекотними за історію спостережень.

 ЧИТАТИ

ЗМІНИ КЛІМАТУ ПРИСКОРИЛИСЯ ЗА ОСТАННІ ПʼЯТЬ РОКІВ – ДОСЛІДЖЕННЯ

Наслідки та ознаки глобального потепління прискорюються: температура у світі зросла на 1,1°С з 1850 року. Рівень моря підвищився за останні п’ять років через викиди парникових газів, які досягли нового максимуму.

 ЧИТАТИ

WWF запустив стрим, що показує, як розкладається пластикова пляшка: він триватиме 450 років

Пряма трансляція від Всесвітнього фонду дикої природи з пластиковою пляшкою, яка розкладається протягом 450 років.

 ЧИТАТИ

COLDPLAY НЕ ПРОВОДИТИМЕ КОНЦЕРТНИЙ ТУР, ЩОБ НЕ ШКОДИТИ ДОВКІЛЛЮ

Гурт Coldplay не влаштовуватиме концертний тур із новим альбомом Everyday Life, щоб не шкодити довкіллю. Учасники гурту хочуть зробити свої майбутні тури екологічними: без одноразового пластику і з використанням сонячних батарей.

 ЧИТАТИ

ВИРУБКА ЛІСІВ ШКОДИТЬ ЕКОЛОГІЇ У ШІСТЬ РАЗІВ БІЛЬШЕ, НІЖ ВВАЖАЛОСЯ РАНІШЕ – ДОСЛІДЖЕННЯ

Вирубка тропічних лісів шкодить екології у шість разів більше, ніж вважали раніше, – кажуть дослідники із Квінслендського університету. Вчені з’ясували, що попередні дослідження занижували оцінки наслідків від вирубки в шість разів, тобто на 6,53 мільярда тонн викидів.

 ЧИТАТИ

Nike розробив посібник для екологічного дизайну

Nike створив дизайнерський гід Circular Design Guide, де пояснюється, як створити екологічний бренд. Посібник базується на десятьох принципах – від вибору екоматеріалів до повторного використання.

 ЧИТАТИ

ЗА 50 РОКІВ КІЛЬКІСТЬ ТВАРИН У ЛІСАХ СКОРОТИЛАСЬ УДВІЧІ – ДОСЛІДЖЕННЯ

Через вирубку лісів із 1970 року кількість лісових тварин скоротилася більш ніж у два рази – йдеться у звіті WWF. Найбільш вразливими є мавпи, лісові слони та жаби.

 ЧИТАТИ

В ЕФІОПІЇ ВИСАДИЛИ ПОНАД 350 МІЛЬЙОНІВ ДЕРЕВ ЗА ПІВ ДОБИ: ЦЕ МОЖЕ СТАТИ СВІТОВИМ РЕКОРДОМ

В Ефіопії за 12 годин висадили понад 353 мільйони дерев. Влада країни стверджує, що це новий світовий рекорд. У цілому в країні планують висадити чотири мільярди дерев, щоб боротися зі змінами клімату.

 ЧИТАТИ

Vogue Italia відмовився від фотосесій у січневому випуску: так журнал підтримує збереження довкілля

Для січневого випуску журналу Vogue Italia відмовився від фотосесій через їхній вплив на довкілля. Тому на восьми обкладинках замість фото розмістили ілюстрації художників з моделями в одязі Gucci.

 ЧИТАТИ

ЗМІНИ КЛІМАТУ ЗАВАЖАЮТЬ БОРОТЬБІ З ГОЛОДОМ ТА БІДНІСТЮ У СВІТІ – ООН

Зміни клімату сповільнюють боротьбу з голодом і бідністю у світі – йдеться у звіті ООН. За останні роки кількість людей, що голодують, зросла на 40 мільйонів. Найбільше їх проживає в Африці поблизу Сахари.

 ЧИТАТИ

У ПОВІТРІ ВИЯВИЛИ ВЕЛИКУ КІЛЬКІСТЬ МІКРОПЛАСТИКУ – ДОСЛІДЖЕННЯ

У снігу від Арктики до Альп виявили велику кількість мікропластику, який згодом потрапляє у повітря, забруднюючи його. Водночас учені не дослідили вплив мікропластику на організм людини.

 ЧИТАТИ

Pornhub зняв «Найбрудніше порно в історії», щоб привернути увагу до забруднення планети

Pornhub зняв ролик The Dirtiest Porn Ever, щоб привернути увагу до проблем забруднення довкілля. Від кожного перегляду порносайт переказує гроші в організацію Ocean Polymers, яка чистить Світовий океан від пластику і переробляє його.

 ЧИТАТИ

ЯКІ МІСТА УКРАЇНИ МОЖЕ ЗАТОПИТИ ЧЕРЕЗ ЗМІНУ КЛІМАТУ ДО 2100 РОКУ

До 2100 року через глобальне потепління може частково затопити Одесу, Херсон, Маріуполь і Миколаїв. За дослідженням центру екологічних ініціатив «Екодія», в Україні можуть бути затоплені 650 тисяч гектарів суходолу.

 ЧИТАТИ

ДО 90% ЛЬОДОВИКІВ АЛЬП МОЖУТЬ РОЗТАНУТИ ДО КІНЦЯ СТОЛІТТЯ – ДОСЛІДЖЕННЯ

До 2050 року половина льодовиків в Альпах може розтанути через глобальне потепління – кажуть шведські вчені. А до кінця століття зникнути можуть 90% льодовиків. Якщо викиди вуглецю впадуть до нуля, дві третини льодовиків все одно танутимуть до 2100 року.

 ЧИТАТИ

Барселона заборонила в’їзд старих автомобілів

У Барселоні із січня 2020 року заборонений в’їзд старих дизельних та бензинових автомобілів, які забруднюють довкілля. За словами заступниці міського голови Джанет Санц, за три роки кількість автомобілів зменшиться на 125 тисяч, а забруднення повітря знизиться на 20% протягом чотирьох років.

 ЧИТАТИ

ВПЕРШЕ У СВІТІ КРАЇНА ЗАБОРОНИЛА СОНЦЕЗАХИСНІ КРЕМИ: ВОНИ ШКОДЯТЬ ДОВКІЛЛЮ

Тихоокеанська держава Палау стала першою у світі, яка заборонила сонцезахисні креми через їхню шкоду для коралів і морського життя. Тепер у країні заборонено продавати або перевозити із собою креми з оксибензоном.

 ЧИТАТИ

БІЛЬШЕ 30 ТЕМПЕРАТУРНИХ РЕКОРДІВ: 2019 РІК СТАВ НАЙТЕПЛІШИМ ЗА ІСТОРІЮ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

В Україні 2019-й став найтеплішим за 139 років. Уперше всі 12 місяців стали теплішими за норму, а середня температура зросла приблизно на 3°С, що значно більше, ніж на земній кулі.

 ЧИТАТИ

Скільки тонн пластику потрапляє в океан щороку – дослідження

Близько восьми мільйонів тонн пластику щороку потрапляє у Світовий океан – йдеться в бюлетені щодо забруднення морського середовища. За оцінками вчених, шкода від сміття становить 33 тисячі доларів, а утилізація тонни пластику коштує кілька тисяч доларів.

The Village Україна

Оставить комментарий