0

514У Новоград-Волинському Житомирської області відкрили еколого-натуралістичний парк з вітросонячною установкою, терморегуляторами та енергетичною картою на території загальноосвітньої школи N5.

Проект покликаний підвищити рівень поінформованості, обізнаності дітей і дорослих з питань раціонального використання енергоресурсів був реалізований за фінансової підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Новоград-Волинської міської ради та проекту GIZ «Енергоефективність у громадах».

Як зазначила виконуюча обов’язки начальника відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій Новоград-Волинської міськради Оксана Липська, ідея створення еколого-натуралістичного парку з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти і виховання та нових підходів до вивчення природничих дисциплін та енергоефективності зявилась у 2007 році. «Територія школи була невпорядкована і потрібно було приймати рішення, щоб це все окультурити, — пояснює чиновниця. — Проект було подано на Фонд сприяння місцевому самоврядуванню, у 2008 році його відібрали, але перевагу надали іншому, і прийняли тільки у 2010-му».

Як результат, в 2013 році у розташованому на 1,2 гектарах території школи експериментально-дослідницькому центрі були встановлені інсталяції, терморегулятори, енергетична карта та вітросонячна модульна гібридна установка, розповідає Оксана Липська. «Протягом останніх років впорядковували територію: ландшафтний дизайн, висадка дерев, встановлення інформаційних таблиць», — зазначає чиновниця.

Як розповіла директор ЗОШ N5 Лариса Капчинська у ході висадки молодих насаджень на честь відкриття еколого-натуралістичного парку, навесні планується провести екологічний фестиваль за участю всіх навчальних закладів міста та громадських організацій та висадити ще більше дерев.

На створення еколого-натуралістичного парку найбільше коштів виділила Новоград-Волинська міськрада — 790 тис. грн. GIZ профінансував цей проект на 450 тисяч і ще 222 тис. грн виділив Мінрегіонбуд.

Освітній проект дозволить інтегрувати енергоефективність та енергозбереження у навчально-виховний процес, наголошує мер Новоград-Волинського Віктор Весельський. «Наразі у рамках українсько-німецького співробітництва у 32 закладах бюджетної сфери міста налагоджено енергетичний моніторинг споживання енергетичних ресурсів та проведено енергетичні аудити», — зазначив міський голова.

На честь урочистого відкриття експериментально-дослідницького центру на території ЗОШ N5  були висаджені молоді ялинки.

ecotown.com.ua

Оставить комментарий