0

За минулий рік на Волині через незаконне вирубування лісу групи оперативного реагування виявили та притягнули до відповідальності 889 осіб.

Про це в інтерв’ю «Лісовому віснику» розповів перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ Віктор Сахнюк.

За його словами, ці люди завдали лісовому фонду збитків на 1,5 мільйона гривень. За 2017 рік вже склали понад 500 протоколів про адмінпорушення.

Для того, щоб зменшити масштаби незаконного вирубування лісових масивів на Волині, посилили лісову охорону. З цією метою у квітні 2016 року начальник управління Олександр Кватирко ініціював створення мобільних рейдових груп.

«Їх ми забезпечуємо автомобілями, які принаймні можуть «позмагатися» із автівками, що переважно мають люди, які йдуть до лісу з сокирою. Для якісної роботи оновленої лісової охорони було придбано радіостанції, переносні та стаціонарні, помпові рушниці, намети, ліхтарі та інше. Автомобілі (закупили нові Renault Duster) обладнанні GPS-трекерами та відеореєстраторами. Працівники груп забезпечені форменим одягом та взуттям єдиного зразка», – сказав головний лісничий Волині.

Також він додав, що постійно проводяться тренінги та навчання на знання основ Лісового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, розробили пам’ятки працівнику Державної лісової охорони, де чітко прописані повноваження, права та обов’язки, документальне оформлення протоколів, а також роз’яснення та рекомендації щодо поведінки при затриманні осіб, які скоїли порушення, працівники проходили атестацію.

«Досягнута домовленість про співпрацю та допомогу з органами національної поліції з можливим залученням їхніх працівників на проведення рейду. Аналогів цьому в такому форматі досі немає в Україні», – запевняє Віктор Сахнюк.

volynpost.com

Оставить комментарий