0

В Чорнухинській ОТГ на Полтавщині планують побудувати підприємство з виробництва полімерпіщаної черепиці та тротуарної плитки з пластикових відходів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на kolo.news.

Сировиною для майбутнього підприємства стануть побутові пластикові відходи від населення. Для цього в ОТГ запроваджують проєкт «Удосконалення системи збору твердих побутових відходів шляхом запровадження роздільного збору сміття», на розвиток якого вже було виділено 400 тисяч гривень. Зараз на території сіл ОТГ готують криті майданчики для роздільного збору сміття. Допомогу у реалізації проекту вирішила надати «Баришівська зернова компанія», яка діє на території громади.

На жаль, сьогодні в Україні переробити можна дуже мало видів пластику – пляшки та стретч-плівку. Увесь інший пластик практично не перероблюється. Тому й виникла ідея втілити в життя технологію, яка дозволяє з будь-якого пластику виготовляти корисні речі. Бізнес-план розробив та готовий втілювати Олександр Лазоренко, – сказав голова Чорнухинської об’єднаної територіальної громади Олександр Василенко.

Наразі для втілення бізнес-плану в життя з будівництва підприємства шукають інвестора, який готовий його профінансувати на суму близько 600 тисяч гривень. Ці гроші потрібні на закупівлю лінії для виробництва черепиці та плитки.

Загалом виробляти на лінії можна не лише черепицю та плитку, а й бордюри, кришки та кільця для каналізаційних люків та інше. Але для кожного такого виробу потрібна окрема прес-форма. У мене поки що є лише форми для виготовлення перших двох видів продукції. Та якщо буде попит й на інші, то докуплю, – розповів місцевий підприємець Олександр Лазоренко.

Джерело

Оставить комментарий