0

Організатор: Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine»  за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Учасники: Людмила Осипчук – президент ВМГО «Let’s do it Ukraine»; Валентина Коляда – начальник відділу сприяння розвитку молоді та утвердження здорового способу життя, Мінмолодьспорту; Артур Маліновський – координатор акції «Всесвітній день прибирання» в Україні; Анна Куценко – директорка Київського молодіжного центру; Роман Бахарев – (БАХРОМА); Паша Стрілецький – фронтмен гурту «Mentions».

Довідково. Міжнародна акція «World cleanup day 2019» пройде 21 вересня о 10.00. До акції долучаться волонтери з понад 160 країн світу. Їх мета – об’єднати зусилля для збереження екосистеми  планети.

Підсумкові матеріали:

В Україні 21 вересня відбудеться Всесвітній день прибирання

Україна долучиться до Всесвітнього дня прибирання 21 вересня 2019 року, що буде проходити у 160 країнах світу.

Про це під час пресконференції в Укрінформі розповів координатор акції “Всесвітній день прибирання” в Україні Артур Маліновський.

“Організація “Let’s do it, Ukraine” сьогодні зібралася тут разом зі своїми партнерами та амбасадорами для того, щоб презентувати сьогодні Міжнародну акцію “World cleanup day” – Всесвітній день прибирання, який відбудеться у 160 країнах світу 21 вересня”, – анонсував Маліновський.

Як зазначила президент ВМГО “Let’s do it , Ukraine” Людмила Осипчук, із 2015 року організація робила поодинокі акції прибирання “Зробимо Україну чистою разом”.

“Потім вирішили , що треба об’єднуватися зі святом і ось уже другий рік поспіль приводимо Всесвітній день прибирання”, – додала Осипчук.

За її словами, основні цілі “Let’s do it, Ukraine” “не прибрати світ за один день, тому що це фізично неможливо, волонтери це не зможуть зробити, але змінити свідомість людей у нас вдається”.

Вона додала, що у 2017 році на прибирання в Україні вийшли 1 млн 100 тис. волонтерів, а минулого року через погодні умови кількість волонтерів була значно менша.

” Але разом із тим нас підтримали і амбасадори, і до нас приїхала прибирати президентка Естонії. Ми в Дніпрі тоді прибирали і зрозуміли, що це дійсно дає свої результати. Не можна сказати, що парки і ліси стали набагато чистішими, але те, що люди, які виходять на прибирання, менше після того смітять — однозначно так”, – сказала Осипчук.

Водночас Маліновський додав, що минулого року в один день за 36 годин часового поясу вийшло понад 20 млн учасників із 157 країн світу.

За його словами, цього року прибирання відбудеться у 24 областях України на 2,5 тис. локаціях, що в половину менше, ніж у попередні роки. До прикладу, як зазначив Маліновський, у 2017 році волонтери в Україні прибирали 5 тисяч локацій.

“Це не через те, що координатори ліниві чи не можуть знайти локації для прибирання. Насправді вони їх шукають кожного дня. У нас є мобільний додаток, де можна сфотографувати забруднене місце, щоб там організувати прибирання. Їх просто зараз стає все менше і менше. І це не може не радувати, насправді. І ми сподіваємося, що дуже скоро ми зробимо так, аби ми більше не робили прибирання, а дійсно , ми вже мріємо про це років 4, що будемо робити свято чистоти”, – сказав Маліновський.

Він також зауважив, що в Україні Всесвітній день прибирання розпочнеться о 10.00 годині та триватиме до 13.30 години, а в Києві прибирання відбуватиметься на Трухановому острові.

“ У нас все починається дуже феєрично і церемоніально, бо в нас буде прямий ефір з Косово на 160 країн світу і на наших національних телеканалах, буде прямий ефір”, – розповів Маліновський.

За його словами, акція розпочнеться урочистим екологічним парадом, після якого всі волонтери, які вийдуть на прибирання, пройдуть інструктаж, щоб правильно сортувати сміття, яке потім вивезе партнер акції.

Водночас Маліновський додав, що аби долучитися до прибирання, необхідно мати з собою пакет, куди збирати сміття, та рукавички, краще — багаторазові, які після прибирання можна попрати і скористатися ними знову.

Водночас Людмила Осипчук додала, що охочі долучитися до прибирання можуть взяти з собою ще воду та повідомила, що за кілька днів на сторінці “Let’s do it, Ukraine” у Facebook буде опублікований список необхідних речей, які організатори акції рекомендують взяти з собою.

Акція “World Clernup Day” організована в Україні всеукраїнським рухом ” Let’s do it, Ukraine” спільно з міжнародним рухом “Let’s do it” за підтримки міністерства молоді та спорту України та інших партнерів.

Джерело

Оставить комментарий