0

Мешканці Вінниці не поспішають переходити на роздільний збір сміття. Чи то за звичкою чи з інших міркувань продовжують кидати до контейнерів сміттєве “асорті”.

musor-1

Відповіді на питання, чому вони так роблять, різні. Одні кажуть, що їм байдуже, інші стверджують, що теж мають намір долучитися до екологічного проекту.

– Нові контейнери з’явились у нашому мікрорайоні місяця 2-3 тому, – каже Володимир, мешканець будинку по вулиці Жуковського. – Два – для сухих відходів, 6 — для вологих поставили. Однак сортоване сміття виносять не більше 20-30% людей. Решта — кидають його переважно у контейнери з вологими відходами. Контейнери ж з сухим сміттям простоюють переважно напівпорожні.

Директор комунального унітарного підприємства “ЕкоВін” Володимир Чорновол зазначає, що по місту встановлено понад 430 контейнерів для сухих і вологих відходів. З них 270 — на правому березі.

Сортують сміття, за словами директора підприємства, 60 % вінничан. Краща ситуація у Правобережній частині міста, де контейнери встановлені півроку тому. На Замості контейнери встановлені нещодавно, тому тут до сортування сміття лише звикають.

Володимир Чорновол зауважує, аби люди долучались до екологічного проекту, підприємство займається просвітницькою роботою. Рекламні ролики на телебаченні, у транспорті, різноманітні акції у школах, присвячені даній тематиці, дають результати. Втім, директор підприємства визнає, що все залежить від самих людей.

– Від того, як люди долучаються до проекту, залежить і тариф на вивезення твердих побутових відходів, – каже він.
Вологе сміття везуть на полігон у Стадницю, сухе — доставляють на сортувальну лінію, де його розбирають по фракціях. Окремо відбирають пластик, консервні банки, інші металеві відходи, папір, скло.

0083ad189f09eec2e22b09886de748e5_L

Після чого відходи відправляють на переробку на спеціалізовані підприємства. Приміром, тонна відходів пластику коштує тисячу гривень. Так само вартує і тонна прозорого скла. Кольоровий скляний непотріб коштує дешевше. На одній тонні можна заробити 600 гривень.
Переробляють вінницьке сміття як у межах міста, так і за межами області. Тому потрібно враховувати і витрати на транспортування сміття до цих переробних заводів.

– Наша мета — не заробити багато грошей, а зберегти екологію, – каже Володимир Чорновол.

За рік, за його словами, Вінниця утворює 800 тис. кубічних метрів різноманітного сміття. Тож його сортування а іноді навіть елементарне скручування або пресування пластикових пляшок, консервних банок допоможе зберегти екологію і зменшити площі сміттєзвалищ.
vlasno.info

Оставить комментарий