0

Нові дані свідчать про те, що, незважаючи на ризики забруднення, які загрожують екології та здоров’ю, нафтовий, газовий і вугільний сектори досі користуються популярністю. Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив дані, що Китай, Катар і Україна отримують найбільші дотації для викопного палива від фонду.

ARCHIV - Rauch steigt aus Schornsteinen einer Chemiefabrik in der nordchinesischen Stadt Tianjin auf (Archivfoto vom 23.12.2008). m Kampf gegen den Klimawandel fordert die Europäische Kommission die Schaffung eines sogenannten Emissionshandelssystems für die industrialisierte Welt. Der Handel mit Verschmutzungsrechten für den Ausstoß von Kohlendioxid (CO2) der EU müsse bis 2015 auf alle 30 Staaten der Organisation für Wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (OECD) ausgeweitet werden, erklärte die Behörde am Mittwoch (28.01.2009) in Brüssel. Foto: Ryan Tong (zu dpa 0522 vom 28.01.2009) +++(c) dpa - Bildfunk+++

Китайська Народна Республіка витрачає 2 271 млрд дол. США на підтримку нафтової, газової і вугільної промисловості, що робить Китай найбільшим доларовим магнатом на планеті, за ним слідують США (700 млн дол. США) і Росія (335 млн дол. США).

Україна витрачає 61% свого ВВП на дотації: 49% на вугілля і 8% на газ. Тим часом як крихітний газовий гігант Катар щороку витрачає  6 000 дол. США на підтримку паливної галузі.

Незважаючи на обіцянки зменшити дотації на видобуток палива, які продовжують лунати з 2009 року, Велика двадцятка продовжує виділяти кошти в розмірі 1 000 дол. США на особу в рік.

BP_oil_drilling_800Дані свідчать про те, що Великобританія витрачає на дотації 41 млрд дол. США, Японія — 157 млрд дол. США, Корея — 72 млрд дол. США, Німеччина — 55 млрд дол. США, Франція — 30 млрд дол. США.

До речі, цьогорічна міжнародна конференція сторін рамкової конвенції ООН зі зміни клімату відбудеться у Франції.

У своєму інтерв’ю газеті The Guardian британський економіст лорд Стерн висловився, що блок повинен дотримувати свої обіцянки та визнати, що вони витрачають значно більше коштів на дотації викопного палива, аніж оприлюднено.

Зелені партії, представники ООН та Світовий банк уже давно закликають уряди до вирішення проблем із дотаціями, адже викиди вуглецю в цих країнах становлять 20%.

Подальші заклики до дій пролунають на міжнародній конференції сторін рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, яка відбудеться в грудні у Парижі. У цій конференції візьмуть участь 195 країн.

МВФ підтримав нову версію промови, в якій пропонується варіант вирішення проблеми зменшення витрат на дотації. У промові йдеться і про те, що реформа енергетичних дотацій також сприятиме скороченню викидів вуглецю й допоможе країнам виконати зобов’язання ще перед міжнародною конференцією. Країни, які найбільше виділяють коштів, зможуть допомогти зменшити викиди вуглецю на світовому рівні.

Раніше МВФ повідомляв, що світові витрати на дотації становлять близько 5,3 трильйона дол. США у 2015, це близько 6,5 % світового ВВП.

Нові цифри закликають країну за країною зменшувати дотації на ці промисловості, не надавати податкові пільги чи фінансову допомогу.

Під час дискусії МВФ врахував, що витрати на використання паливної промисловості значно позначаються на людському здоров’ї та екології і сума дотацій значно зросла порівняно з 2013 роком, коли сума становила 2 мільйони доларів.

Чиновники, спираючись на дані, дописують у блозі: «Велика частина дотацій, що виділяється на енергетику, обумовлена зниженням внутрішнього екологічного збитку. Зовнішні фактори містять забруднення повітря від вугільних електростанцій, заторів та аварій, пов’язаних із використанням автомобілів. Багато держав не визнають (в тому числі й Великобританія) останні розрахунки, посилаючись на те, що їхня підтримка цієї галузі не є аж настільки вагомою. Однак, за даними МВФ, зменшення дотацій зупинить близько 1,6 млн ранніх смертей за один рік та принесе прибуток у розмірі 2,9 трильйона дол. США.

У країнах із розвинутою економікою дохід становить суму, яка вдвічі більша, аніж корпоративний прибутковий податок або державні витрати на охорону здоров’я.

У країнах із низькою економікою дохід становить суму, яка у 1,5 рази більша від корпоративного прибуткового податку чи державних витрат на охорону здоров’я».
climateinfo.org.uа

Оставить комментарий