Як заправити власного мотоцикла, не витрачаючись на пальне, тепер добре знають в Індонезії. Місцевий винахідник-любитель почав виготовляти бензин з пластикових відходів.
Та головна ідея, каже винахідник, не заощадження сімейних коштів, а порятунок природи від сміття. Хаміді – один із так званих «зелених підприємців». Каже, що йому вже набридли величезні смердючі звалища у передмістях Джакарти. Тому вирішив самотужки боротися за чистоту й почав збирати використаний пластик та перетворювати його на пальне.
«Я хотів розпочати свій бізнес і виготовляти паливо з сировини, яку було б легко отримати. Під час пошуку таких матеріалів, я звернув увагу на проблеми переробки сміття. Ось так і з’явилася ідея переробляти пластик. Його ж роблять з неочищеної нафти. То чому б не повертати пластик назад, до його первісного стану», – розповів Хаміді.
Щодня на виробництві у Хаміді переробляють 25 кілограмів пластикових відходів і створюють одразу три види палива: бензин, дизельне пальне та газ.
Поки що бізнес Хаміді неприбутковий. Виготовленого палива вистачає хіба що заправити власний скутер та сусідський. Підприємець сподівається, що незабаром влада долучиться до його ініацітиви. І якщо не створить подібні великі підприємства, то принаймні допомагатиме вже наявним малим. Та досі індонезійська влада зробила лише одне: у декількох містах змусила магазини стягувати з покупців плату за використання пластикових пакетів.
«Ми запитуємо кожного покупця, чи згоден він заплатити за пластикову сумку чи ні, а це майже один цент. Якщо ж ні, то ми йому не даємо такого пакета. Ми також закликаємо їх використовувати еко-сумки, які продаємо за досить доступною ціною», – розповідає менеджер одного з магазинів.
ecotown.com.ua
0