0

Щоб будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) в Київській області відповідало підписаним Україною міжнародним конвенціям з питань екологічної безпеки, необхідно провести повноцінну кампанію з інформування населення і громадські слухання. Про це йдеться у зверненні кількох громадських і природозахисних організацій до органів влади, НАЕК “Енергоатом” і Держінспекції з ядерного регулювання.

“Незважаючи на заяви НАЕК “Енергоатом” щодо прозорості та відкритості проекту, наявна у вільному доступі інформація про будівництво ЦСВЯП є застарілою чи неповною”, – зазначають представники Асоціації зелених України, Жіночої асоціації розвитку та Асоціації захисту прав громадян України.

Громадські діячі відзначають, що в цей час техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту будівництва ЦСВЯП знаходиться на держекспертизі. Це свідчить про те, що в проект 2008 року були внесені фактичні зміни, про зміст яких ніхто не проінформував населення України.

Зокрема, представники трьох громадських організацій наголошують, що невід’ємним елементом ТЕО є Оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС), який, у свою чергу повинен враховувати результати громадських слухань. Між тим на сайті НАЕК “Енергоатом”, що реалізує проект ЦСВЯП, відсутня інформація про підготовку, проведення та результати таких слухань у 2009-2016 рр. Також в загальному доступу немає і самого тексту ОВНС.

5821d79b9ca7a-screenshot-13Вони висловлюють стурбованість, що через це вся процедура проведення державної експертизи може бути визнана нелегітимною. Це може поставити під сумнів весь процес підготовки до реалізації такого важливого для країни об’єкта, як ЦСВЯП, оскільки адекватне, своєчасне та ефективне інформування громадськості, проведення та облік результатів відповідних слухань є вимогами Орхуської конвенції, підписаної Україною на міжнародному рівні.

У зв’язку з цим, громадські організації наполягають на необхідності проведення інформування населення про плани будівництва ЦСВЯП, надання оновлених матеріалів ОВНС для публічного обговорення та проведення широких громадських слухань щодо проекту ЦСВЯП.

ukranews.com

Оставить комментарий