У Ковелі (Волинська область) компанія ТОВ «ОЗОН ІНВЕСТМЕНТ» (Нідерланди) реалізовуватиме проект дегазації полігону твердих побутових відходів, який розташований за містом неподалік селища Люблинець.
У березні цього року голландський інвестор вже підписав із міською владою угоду про наміри і ось тепер депутати Ковельської міської ради дали свою згоду на укладання договору між радою, комунальним підприємством «Добробут», на балансі якого перебуває сміттєзвалище, та ТОВ «ОЗОН БІОГАЗ КОВЕЛЬ ІНВЕСТМЕНТ» про співпрацю та взаємодію щодо провадження заходів, спрямованих на зменшення шкідливих викидів полігону ТПВ. На сесію міської ради, щоб засвідчити свої наміри прибув генеральний директор компанії ТОВ «ОЗОН ІНВЕСТМЕНТ» Томас Бретшнейдер.
У своїй роботі голландці використовуватимуть методику дегазації полігону, тобто за допомогою встановлених на території полігону спеціальних установок уловлюватимуть небезпечний, надзвичайно шкідливий біогаз, який там роками накопичується. Його перероблятимуть, очищуватимуть, а натомість отримуватимуть електричну і теплову енергію.
Ковельське сміттєзвалище нині займає територію більше п’яти гектарів. Воно було офіційно відкрито в 1999 році на ділянці в один гектар. У 2011 році полігон був заповнений сміттям на всі 100%, основна його потужність – 1049,40 тисяч метрів кубічних (259,3 тисяч тонн). Тому комунальникам довелося терміново нарощувати висоту ПТПВ, а отже збільшувати площу захоронення сміття. І на початок року кількість прийнятих побутових відходів вже становила 332,0 тисячі тонн, або 1443,4 тисячі метрів кубічних. Лише за минулий рік тут захоронили твердих побутових відходів 29,4 тисячі тонн, за півроку 2016-го – 14,6 тисяч тонн. У міському управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства стверджують, що Ковельське сміттєзвалище у такому стані ще може пропрацювати не більше півтора роки й прийняти 185,4 тисяч кубічних метрів сміття.
За словами заступника міського голови Андрія Товстиги, фірма ТОВ «ОЗОН БІОГАЗ КОВЕЛЬ ІНВЕСТМЕНТ», яка зареєстрована в Ковелі, сплачуватиме до міського бюджету чималу суму податку та виділятиме щоквартально 140 тисяч гривень на реалізацію заходів із покращення екологічної ситуації в місті.
0