0

94883051c4c4d7ffda7c83c3acca2183-424x290Екологічні організації України вже готують заяви до уряду з вимогою відкликати нову програму розвитку гідроенергетики, прийняту нещодавно урядом і яка передбачає будівництво Канівської ГАЕС. Про це в ефірі Громадського радіо розповів активіст, голова підрозділу Національного екологічного центру України Дмитро Іванов.

«Цей документ з’явився зненацька. Ні енергетики, експерти в цій галузі, ні тим більше екологи нічого про нього не чули. Ми побачили нову програму, вже коли вона була опублікована після прийняття 13 липня. Це був абсолютний шок для експертів з довкілля, оскільки впровадження цього документу матиме катастрофічні наслідки для екології України», – говорить Іванов.

Крім того, за словами активіста, проекти, закладені в програмі, передбачають будівництво протягом 5-10 років, а знаючи нашу економіку і нашу здатність «швидко» будувати,  всі ми розуміємо, наскільки все затягнеться. Тому планувати таке будівництво у нашій країні в даних умовах — нереально, констатує він.

«Програма передбачає будівництво неймовірної кількості гідроенергетичних потужностей, які за своїми обсягами є величезними техногенними будовами, оцінка яких з точки зору довкілля не проведена взагалі. Більше того, як з’ясувалося, Міністерство екології та природних ресурсів відреагувало на цей законопроект за кілька днів до його прийняття. Ця програма не може бути погоджена міністерством. По-перше, тому що згідно з вимогами чинного законодавства, вона не пройшла екологічну експертизу. Більше того, є чимало міжнародних документів, ратифікованих Україною, згідно з якими такі програми будівництва мають попередньо аналізуватися. Нічого подібного не було проведено», – аргументує свою позицію активіст.

Саме тому, на думку Іванова, відповідну програму варто просто відмінити, бо вона не підлягає коригуванню. «Відсотків 80 у цій програмі просто не може бути реалізовано. Натомість гідроенергетики і екологи радять запровадити систему «Smart grid» — розумні мережі. Це система коригування потужностей різних генераторів, які існують у всій Україні. Ця система давно працює у світі», – резюмував він.

Нагадаємо, нещодавно активісти збирались пікетувати Міненерговугілля через будівництво Канівської ГАЕС, а представники окремих громадських організацій, навіть, звернулись до НАБУ з проханням дослідити наявність корупційної складової у проекті Канівської ГАЕС.

provce.ck.ua

Оставить комментарий