0

Готовність до пуску після проведення капітального планово-попереджувального ремонту енергоблоку №2 підтвердили під час спільної наради представники Держатомрегулювання, ДП «НАЕК «Енергоатом» та ВП «Рівненська АЕС». Нарада відбулася 19 травня у форматі відеоконференції.

gal_43536_photos0_44366У представленій доповіді головний інженер – перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк проінформував учасників наради про виконання усіх запланованих ремонтних робіт. Він підкреслив, що крім регламентних ремонтів на енергоблоці виконано намічені заходи Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки, зокрема, модернізація системи живлення та кабельного господарства енергоблоку. Крім того, у рамках Програми управління старінням виконано роботи щодо оцінки сейсмостійкості будівель та споруд,  кваліфікації обладнання тощо. Під час планового ремонту на енергоблоках №1,2 чеським підрядником виконано ущільнення системи герметичних огороджень (СГО) реакторних установок. Проведені випробування на щільність СГО показали значне покращення технічних характеристик щодо герметичності.

gal_43536_photos1_77702Директор департаменту з питань безпеки ядерних установок Держатомрегулювання України Борис Столярчук, спираючись на надані РАЕС документи та доповіді учасників наради, підтвердив відсутність зауважень до готовності пуску блоку з боку регулюючого органу.

Думку міністра енергетики та вугільної промисловості щодо важливості якісного проведення ремонтів енергоблоків атомних станцій доніс до присутніх Олександр Шавлаков, перший віце-президент – технічний директор ДП «НАЕК «Енергоатом». Він зауважив на тому, що якісне та вчасне проведення на АЕС ремонтних робіт гарантуватиме їх подальшу стабільну роботу.

– Завершення ремонту енергоблоку №2 є серединою ремонтної кампанії 2015 року на Рівненській АЕС, – підкреслив генеральний директор ВП РАЕС Павло Павлишин. – Адже за кілька діб буде зупинено в планово-попереджувальний ремонт енергоблок №3, до проведення якого ми повністю готові. Через збільшення цьогоріч в Україні навантаження на атомну генерацію (її доля з початку року складає більше 50%) відповідальність атомників значно зростає. Тому пошук та реалізація прихованих резервів, організація цілодобової роботи ремонтного персоналу дозволяє скоротити терміни проведення ремонтних робіт, не втрачаючи при цьому їх якості, що неодмінно приведе до збільшення виробництва такої необхідної державі електроенергії, – підсумував Павло Павлишин.

energoatom.kiev.ua

Оставить комментарий