0

2У столичну акваторію Дніпра було випущено понад 4 тонни молоді рослиноїдних риб – товстолобика, білого амура, коропа. Ключовою подією заходу став випуск 1000 одиниць молодняка стерляді, — повідомляє прес-служба Держекоінсекції.

У зарибленні взяли участь діти-переселенці, столичні школярі, представники державних органів влади, громадськості.

Голова Держекоїнспекції України Андрій Заїка, який також взяв участь у цій екологічній акції, в інтерв’ю журналістам наголосив, що дана акція має важливе значення в плані відновлення біоресурсів наших водойм. Але поряд із цим довкілля потребує і належного захисту від недобросовісних громадян.

 «Без істотного підвищення розмірів штрафів за порушення природоохоронного законодавства, ситуацію не змінити і не врятувати довкілля», — вважає Голова Держекоінспекції України. «Штрафи, які сьогодні застосовуються, сміхотворні і не зупиняють недобросовісний бізнес, в результаті якого забруднюються водойми. Підприємствам простіше заплатити мізерні штрафи, ніж будувати дорогі очисні споруди. Необхідно посилити відповідальність, збільшивши в рази штрафи за отруєння водойм»,- сказав Андрій Заїка.

Голова Асоціації риболовів України Олександр Чистяков, як один із ініціаторів даної акції, наголосив на важливості розмноження рослиноїдних риб у Дніпрі, сотні гектарів якого покриті рослинністю. «Дніпро втратив власну течію — його перегородили дамбами, перетворивши в каскад водосховищ. Сотні гектарів столичної акваторії сьогодні покриті рослинністю. Стерлядь, яку ми сьогодні випустили у річку, є абороригенною рибою Дніпра. Більше того, ця риба для багатьох рибалок є символом відродження Дніпра. Вони вірять: якщо повернеться в його води царська риба – буде жити «широкий і могутній» оспіваний класиками Дніпро”, — сказав він.

 

Оставить комментарий