0

Батарейки та акумулятори з Рівненської області відправляють на утилізацію у Францію – на завод компанії Tredi SA.

Небезпечні хімічні відходи збирають у рамках природоохоронної акції “Батарейкам – утилізація!”, організованої Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою в партнерстві з Всеукраїнською екологічною лігою та Національним молодіжним центром “Екологічні ініціативи”.

Зокрема, в рамках акції покликаної інформувати населення про необхідність правильного поводження з батарейками та залучати небайдужих громадян до збирання таких відходів, у бібліотеці створено пункт прийому відпрацьованих хімічних джерел струму ємністю до 7 А/год:

– неперезаряджуваних побутових хімічних елементів живлення стандартних типорозмірів (у побуті – батарейки);

– перезаряджуваних побутових хімічних елементів живлення стандартних типорозмірів (акумулятори);

– акумуляторів нестандартних типорозмірів, які використовують у годинниках, у тому числі наручних, мобільних телефонах і смартфонах, кишенькових та портативних комп’ютерах, побутових радіостанціях, побутовій портативній фото- та відеоапаратурі, іграшках, інших побутових приладах.

Батарейки потребують спеціального оброблення для знешкодження. Оскільки жоден український завод не має ліцензії на утилізацію відпрацьованих джерел струму, партнер акції – компанія “Сігмас Еколоджі” транспортує зібрані небезпечні відходи за кордон.

Розкладання однієї неправильно утилізованої пальчикової батарейки триває понад 20 років. Одна відпрацьована батарейка, потрапляючи у довкілля, забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту.

Загалом в рамках кампанії “Батарейкам – утилізація!”, яка проводиться з 2012 року, було встановлено 518 контейнерів у всіх регіонах України та зібрано понад 14 тон відпрацьованих батарейок.

Компанія Tredi SA, яка спеціалізується на утилізації небезпечних хімічних відходів, має значний досвід роботи у цій сфері та вважається однією з провідних у Європі.

ecotown.com.ua

Оставить комментарий