0

У Тернопільській області планують побудувати біоетанольний завод, загальна вартість проєкту – 110 мільйонів євро.

Компанія “Лан-Ойл” з групи ОККО може отримати від Європейського банку реконструкції та розвитку 60 млн євро на будівництво першого в Україні приватного заводу з виробництва біоетанолу

Як зазначається, загальна вартість проєкту, спонсорами якого виступають ВАТ “Концерн “Галнафтогаз” і провідний дистриб’ютор транспортного палива в Україні група компаній ОККО, становить 110 млн євро.

“На наступні три роки енергетика й біопаливо – основні інвестпроєкти нашої групи. За два роки ми плануємо побудувати біоетанольний завод у Тернопільській області потужністю 83 тис. тонн на рік. Заплановані інвестиції $120 млн”, – сказали у пресслужбі групи ОККО.

У компанії додали, що старт будівництва заплановано на цей рік.

“Очікуємо, що в Україні з’явиться чітка вимога додавати біоетанол до бензину. У такому разі ми зможемо закривати свої потреби на 100%, і це буде тільки третина виробництва. А дві третини продаватимемо на внутрішньому й зовнішньому ринках”, – прокоментував СЕО ОККО Василь Даниляк.

Проєкт також сприятиме професійній реінтеграції ветеранів війни

В ОККО не розкрили умов кредитних угод. Водночас у ЄБРР зазначили, що “проєкт сприятиме енергетичній безпеці України та декарбонізації енергетичного сектору шляхом створення внутрішнього джерела постачання палива з меншими на 70% викидами парникових газів порівняно з традиційними його видами. Очікується, що біопаливо, вироблене в результаті цього проєкту, відповідатиме директиві ЄС з відновлюваної енергії (RED III)”.

У банку підкреслили, що фінансування надається за надзвичайних обставин, пов’язаних з війною в Україні, пропонуючи унікальний набір умов. Крім того, реалізація проєкту сприятиме професійній реінтеграції ветеранів війни, а також новим можливостям навчання для жінок-працівниць.

Що таке біоетанол

Біоетанол — це обезводнений етиловий спирт з супутніми домішками, октанове число – 106, вироблений з біомаси та/або біологічно розкладних компонентів.

Мета використання біоетанолу – поступове заміщення моторного та реактивного палива, що виробляється з мінеральної сировини – нафти, газу, вугілля. Біоетанол як моторне паливо – перспективний екологогічний тренд №1. Нейтральний в якості парникових газів. Скорочує викиди на 75% порівняно з мінеральним паливом. У 2020 році вироблено в світі 110 млн м³. Показує щорічний ріст 7%. Заміщує в світі вже 11% бензинів. План заміщення до 2030 року складає 14%.

Оставить комментарий