70% українців задоволені екологічною ситуацією Опубликовано 20.10.2015 . Автор: Админ

0

Серед найгостріших екологічних проблем як на регіональному, так і на державному рівні, населення України визначає проблеми засмічення природи побутовими відходами (59%), проблему забруднення атмосфери шкідливими викидами (44%) і проблему неякісної води (42%).
Відчутно менший сегмент населення стурбований сьогодні наслідками Чорнобильської аварії (32%), проблемою знищення лісів і резонансної у глобальному вимірі проблемою зміни клімату (29% і 28% відповідно).
При цьому, згідно з даними опитування Центру Разумкова та Фонду «Демократичні ініціативи», екологічні проблеми хвилюють в першу чергу жителів Східного і Південного регіонів.
У питанні щодо можливості економічного зростання держави без заподіяння шкоди навколишньому середовищу думки розділилися: 43% опитаних вважають, що це можливо, 38% — що ні.
Цікаво, що у Західному і Центральному регіоні більшість людей впевнені, що економічне зростання країни можливе й без нанесення шкоди навколишньому середовищу (на Заході так вважають 50%, у Центрі — 47%, протилежну думку мають, відповідно, 34% і 32% ). А ось у Східному та Південному регіонах і, особливо, на Донбасі, більшість упевнені, що економічне зростання неможливе без шкоди навколишньому середовищу.
Загалом, екологічну ситуацію на місцевому рівні 9% українців оцінюють як цілком благополучну, а 61% як нормальну.
Дослідження проводилося з 22 по 27 липня 2015 року. Було опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей.
ecotown.com.ua

Оставить комментарий