Через браконьєрство цього року Україна вже втратила близько 50 мільйонів гривень.
Як повідомляє прес-служба Мінагрополітики, про це заявив Голова Державного агентства рибного господарства України Ярема Ковалів під час засідання Колегії відомства, інформує «Публіцист».
Зазначається, що на Колегії розглядалися результати роботи органів рибохорони за сiчень-травень 2015 року. Відповідно до даних офіційної статистики, у період січень–травень 2015 року в Україні було зафіксовано 17 490 правопорушень, з яких тільки у нерестовий період – 9026, а саме 4108 випадків – у квітні та 4918 випадків – у травні. За офіційними даними, у браконьєрів було вилучено 93 628 кг риби на суму 5 614 638 гривень.
Разом з тим, Голова Держрибагентства відзначив, що офіційні дані не відображають реальний стан речей.
«Названі цифри збитків від браконьєрства та інших порушень – статистика, зроблена “для галочки”. Реальні збитки нанесені державі – більші в рази і, за оцінками експертів, сягають до 50 мільйонів гривень», – наголосив він.
Ярема Ковалів додав, що й досі співробітники територіальних управлінь рибохорони є учасниками непрозорих схем. На зустрічі із головами територіальних управлінь він нагадав, що два місяці тому їм було поставлене чітке завдання – продемонструвати якісно нові стандарти роботи: жодного здирництва з рибалок і пособництва браконьєрам.
«Ми оперативно реагуємо на факти порушень у теруправліннях. Станом на 10 червня на період службових розслідувань було відсторонено керівництво Головрибводу м. Києва, Донецької та Херсонської областей, а також звільнено керівництво теруправлінь Запорізької, Івано-Франківської, Миколаївської області. Щодо більшості колишніх очільників розпочато кримінальні провадження. Проте залишилася низка регіонів, у яких не видно позитивної динаміки. Якщо протягом тижня-двох вона не з’явиться – будуть прийняті відповідні кадрові рішення», – підкреслив Ярема Ковалів.
Голова Держрибагентства повідомив, що комплексна реформа рибної галузі буде презентована до кінця липня. Так, один з її напрямів – «Ефективний нагляд та контроль» – передбачає реформування органів рибохорони. В рамках реформи орган буде реорганізовано, працівники пройдуть спеціальне навчання, атестацію, заробітну платню буде підвищено.
0