Сучасне українське браконьєрство за рік добуває риби стільки ж, скільки усі риболовецькі промислові підприємства країни. Хто розтягує нелегальні прибутки по кишенях з`ясовували агенти ЦРУ.
Фінансові махінації у рибній галузі працюють вже не одне десятиліття. Сучасне українське браконьєрство давно перетворилося на потужне злочинне формування. На його долю припадає стількі ж риби, скільки добувають усі риболовецькі промислові підприємства країни. Як результат: 70% вітчизняного рибного ринку знаходиться в тіні. Хто розтягує нелегальні прибутки по кишенях вирішив з’ясувати наш Ігор Вдовін.
Розраховувати на те, що браконьєри візьмуть паузу не приходиться. Загроза екологічній безпеці країни турбує їх значно менше, аніж власні прибутки. Тож, небайдужі шукають інші шляхи боротьби.
До команди ЦРУ звернулися співробітники Черкаської Екоінспекції. За їхніми словами, у місцевому заказнику Липівський, де заборонена будь-яка діяльність, орудують браконьєри. Нахабно і безкарно. А все через те, що покриває їх місцевий Рибнадзор. Чи дійсно це так? Вирушили перевіряти наші агенти.
Навряд чи тіньовий ринок риби формує таке браконьєрство. Боротьба із місцевими рибалками скоріш нагадує показові виступи чиновників. Справжні ж фінансові оборудки слід шукати там, де промислові масштаби виловів.
У Держрибагентстві віднедавна з’явився новий керівник. Як і його попередники, головний рибалка обіцяє боротися із корупцією. От тільки боротися, не значить побороти. Які нововведення для галузі готує молодий і амбітний керівник?
Насправді, ми не плекаємо надій, що вдасться швидко зламати систему, яку будували роками. Українці звикли до того, що зміни – то довга перспектива.
0