0

Масштабна акція за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів пройде на Закарпатті у листопаді, а вже нині у рамках підготовки до його проведення, у місті над Ужем відбулося засідання на тему «Інноваційні підходи вирішення екологічних проблем Закарпаття».

1

Йшлося про екологічний стан карпатських лісів, якість води, переробку та утилізацію промислових та побутових відходів, розширення застосування джерел альтернативної енергії, застосування міжнародного досвіду у вирішенні екологічних проблем.

У його роботі взяли участь Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України, заступник голови ГО «Рада з екологічної безпеки», Валерій Цибух- Надзвичайний та Повноважний посол України, секретар ГО «Рада з екологічної безпеки», Дмитро Ткач – Надзвичайний та Повноважний Посол України, член правління ГО «Рада з екологічної безпеки», Берталан Фаркаш – перший космонавт Угорщини, член правління ГО «Рада з екологічної безпеки», Володимир Єговкін, академік НАН України, член правління ГО «Рада з екологічної безпеки», Євген Ярина – член ГО «Рада з екологічної безпеки», голова обласного осередку «Зеленої планети».

Леонід Каденюк у вступному слові наголосив, що «наша нинішня тема – аполітична, бо будь-яка політична партія повинна займатися екологічними проблемами.

Вони повинні бути одними з пріоритетних взагалі у контексті перебування людини на планеті Земля. Людина тоді може бути у повному сенсі людиною, якщо усвідомлює, наскільки важливо зберегти еклогію планети. Біосфера взагалі – єдиний комплекс і коли ми розглядаємо екологію на місцевому рівні, то розуміємо, що насправді все взаємопов’язано. Коли я був у космосі, то бачив і пожежі у різних країнах, і плями нафти в океані. І тому завжди кажу: пожежа у Бразилії – проблема не лише Бразилії, а всієї планети, бо стосується всіх нас. Це тема, якою ми повинні обов’язково займатися. Вона повинна бути пріоритетним напрямком на планеті».
Підтримав свого зоряного колегу і перший космонавт Угорщини Берталон Фаркаш. «Ще будучи студентом Будапештського університету, я обрав для себе цю тему як головну для наукового дослідження. Коли був у космосі, то пообіцяв, що екологія завжди буде для мене на першому місці. І дуже важливим у цьому контексті є саме транскордонне співробітництво. А на Закарпатті я завжди відчуваю себе як вдома, у мене тут багато друзів. Це фантастична територія, фантастична природа і все це треба зберегти».

Надзвичайний та Повноважний посол України, Валерій Цибух додав: «Ми не випадково зібралися тут всі разом. Бо Закарпаття є своєрідним лакмусовим папірцем проблем всієї нашої країни, зокрема, йдеться про Карпати. Транскордонне співробітництво також дуже важливе. Разом з Українською академією наук ми – Рада екологічної безпеки – розробили цілу програму про вирішення проблем, які сьогодні у країні, на жаль, відійшли на другий план у зв’язку з війною, соціальними проблемами тощо. А від цього залежить наше майбутнє, майбутнє наших дітей. Якість їжі, води, в цілому екології життя – це національна ідея об’єднання всіх українців, Сходу і Заходу, всіх прошарків населення, бо це торкається кожного, і ніякої політики тут немає».

Його колега Дмитро Ткач – Надзвичайний та Повноважний Посол України, котрий свого часу відкривав у Будапешті першу в історії незалежної України амбасаду, наголосив: «Ми пов’язані з Угорщиною не тільки кордоном, а і Тисою, що є надзвичайно важливо у сенсі екології, спільних завдань із збереження і захисту природних ресурсів. На жаль, із десяти розроблених значущих і потрібних пропозицій в Україні втілюється лише одна».

Академік НАН України Володимир Єговкін наголосив, що приїзд на Закарпаття людей, котрі переймаються вирішенням екологічних проблем, – це пошук відповіді на те, у яких напрямках слід рухатися далі та подякував всім закарпатським організаціями, які ініціювали цю зустрічі, демонструючи готовність до вирішення проблем: «У вас унікальний регіон і ми повинні створити атмосферу і умови, щоб сюди прийшов інвестор, економічний партнер.  Ми із задоволенням надамо свої розробки, якщо ви захочете цього. Бо ви господарі на цій землі».

Євген Ярина, голова осередку «Зелена планета» зауважив, що уже найближчим часом буде представлено проект очистки Тиси, інші цікаві справи.
day.kiev.ua

Оставить комментарий