Як переробляють відходи у Бресті? Опубликовано 21.09.2015 . Автор: Админ

0

У Бресті сміттєпереробний завод – єдиний у Східній Європі – утилізує тверді побутові відходи паралельно з мулом та осадом стічних вод.

5Підприємство, рішення про будівництво якого було прийнято у листопаді 2008 року, почало переробляти сирий осад стічних вод і надмірно активний мул вже через два роки, а у 2011 році запрацювали лінії з сортування та обробки твердих побутових відходів.

Як зазначає начальник відділу Брестського сміттєпереробного заводу Наталія Трифонова, кожну добу підприємство приймає 230 тонн відходів, з яких в результаті переробки 60% відправляється на захоронення, а решта 40% – повертається в господарський обіг.

Доставлене на завод сміття потрапляє на конвеєрні лінії і завдяки магнітним сепараторам відсортовується та розділяється на фракції. Органічні рештки зсипаються у окремий бокс, так званий «ферментер», де перемішуються і розкладаються для подальшого виробництва біогазу.

Одночасно біопаливо отримують і з мулу та осаду стічних вод, які переробляються у величезних – заввишки з дев’ятиповерховий будинок – метантенках. Тут протягом 20 діб відбувається зброджування і виділення біогазу, який надходить у накопичувач – газгольдер. Далі зелене паливо йде до міні-ТЕЦ, де виробляється електрична і теплова енергія.

7

Таким чином, Брестський сміттєпереробний завод не тільки повністю забезпечує себе енергоресурсами власного виробництва, а й має змогу на них заробляти. Так, 65% виробленої електроенергії підприємство продає у загальну мережу міста. Ще одне джерело прибутку – збут вторинної сировини заводам-переробникам.

Встановлена на заводі система герметичності і фільтрації повітря мінімізує потрапляння в атмосферу пилу і запаху. До того ж підприємство завдяки переробці харчових відходів у біогаз суттєво зменшує викиди парникових газів в атмосферу.

6

Сьогодні екодосвід Брестського сміттєпереробного заводу, який навчився використовувати відходи з максимальною користю як для екології, так і для власного виробництва, приїжджають переймати фахівці з усіх пострадянських країн.

ecotown.com.ua

Оставить комментарий