Забруднення повітря є причиною загибелі мільйонів людей, згідно з новою доповіддю ВООЗ у вівторок 14 березня 2016 року. Один з чотирьох випадків смерті в світі обумовлений факторами навколишнього середовища. До них відносяться повітря, воду і забруднення ґрунту, а також небезпечні дороги і стреси на робочому місці.
За оцінками, в 2012 році загинуло 12,6 мільйона чоловік в результаті життя і роботи в нездорових умовах. «Якщо країни не приймуть заходів, щоб зробити навколишнє середовище чистішим, де будуть жити і працювати здорові люди, мільйони людей будуть продовжувати хворіти і вмирати в занадто молодому віці», – попередила глава ВООЗ Маргарет Чен (Margaret Chan) в своїй заяві.
У доповіді визначено цілий ряд екологічних причин і їх зв’язок зі смертністю, а саме: забруднення навколишнього середовища, впливу хімічних речовин, зміна клімату та ультрафіолетового випромінювання, а також доступ до вогнепальної зброї і більш ніж 100 захворювань і травм.
Забруднення повітря можна звинуватити в 8,2 мільйона випадків смерті, включаючи вплив вторинного тютюнового диму, який відповідає за серцево-судинні захворювання, рак і хронічні респіраторні захворювання, йдеться в доповіді. Серед смертельних випадків, приписаних до факторів навколишнього середовища, 1,7 мільйона викликані ненавмисними травмами, в тому числі дорожньо-транспортними пригодами.
У доповіді також враховуються 846000 діарейних захворювань серед смертельних випадків екологічної смертності, додавши, що багато з них були пов’язані з небезпечною питною водою. Небезпечне зберігання і доступ до вогнепальної зброї, пестициди стали причиною 246000 смертей, в тому числі самогубств.
У доповіді йдеться про те, що на Південно-Східну Азію припала найбільша частка смертей, пов’язаних з екологічними факторами. Найменш постраждалі регіони Північна і Південна Америка. Європа отримала 1,4 мільйона смертельних випадків від таких факторів, в той час як Африка – 2,2 млн.
На думку представників ВООЗ, краще раціональне використання навколишнього середовища може запобігти смерті 1,7 мільйона дітей у віці до п’яти років, які особливо схильні до серйозних захворювань, які виникають від респіраторних інфекцій і діареї.
Марія Нейра з Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я зазначила, що на сьогоднішній день існує гостра потреба в інвестиціях в стратегії щодо зниження екологічних ризиків в наших містах, будинках і на робочих місцях. Такі інвестиції можуть значно знизити зростання в усьому світі тягаря серцево-судинних і респіраторних захворювань, травм та онкологічних захворювань, а також привести до негайної економії витрат на охорону здоров’я, вважає вона.
zdorowya.com.ua
0