Виноградівські екологи б’ють на сполох: Пинтьова криниця на Чорній горі геть висохла. Такого ще не було. Найповажніші в літах місцеві старожили не пам’ятають, аби в цій історичній студне не залишалося ні грама води. Лише крихта її зберігається в іншому колодязі, що в орішнику неподалік печери під самою вершиною – і це зараз чи не єдине місце на горі, де мають хоч якийсь порятунок тритони.
Ситуацію з раннім висиханням листя на лісових деревах активно обговорюють у місті. Дехто вважає, що такі дерева приречені і фахівцям треба наразі треба визначатися чи забирати їх, аби не розплоджувати короїда та грибкові захворювання, чи залишати на місцях для удобрення інших вцілілих дерев і кущів.
Дещо інший погляд на цю ситуацію мають фахівці. Як повідомив директор Виноградівського держлісгоспу Василь Агій, пожовтіння та висихання листя на деревах було помітне ще в першій половині серпня, однак зараз воно набрало масового характеру. Причин таких крайніх проявів виноградівські лісівники обговорювали разом із науковцями лісової галузі і разом дійшли думки, що їх принаймні дві.
Перша пов’язана з відсутністю опадів протягом тривалого періоду. Нещодавній дощ, хоч і був рясним, та вологи для лісу дав мало. Її не вистачило навіть для грибів. Тому, рятуючись від засухи, дерева поспішають завершити свій вегетативний цикл. Друга причина полягає у тому, що вегетативний період у рослин цього року настав не в березні-квітні, як звично для регіону, а значно раніше – десь усередині лютого. 160 днів, у принципі, достатньо, щоб рослина завершила свій річний вегетативний цикл. Але ж у жовтні у нас зими ще немає. Якщо на той час буде достатньо тепло і волого, на деревах почнуть прокльовуватися листочки, з’явиться цвіт. Все це, звісно, загине від морозів. Така ситуація негативно позначиться на майбутньому врожаю як плодових, так і лісових дерев.
Взагалі ж масове висихання дерев, на думку Василя Агія, викликане помітним зниженням рівня грунтових вод, що є загальною тенденцією, викликаною зміною кліматичних умов на планеті.
7dniv.info
0