0

Україні переробкою та утилізацією відпрацьованих мастил будуть займатися компанії, які мають необхідні виробничі потужності та відповідають встановленим вимогам безпеки.

maslo_0002Про це йдеться у новій редакції постанови No1221 “Деякі питання збирання, видалення, знешкодження та утилізації відпрацьованих мастил (олив)”, розробленій Міністерством екології та природних ресурсів спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі за сприяння Державної регуляторної служби України.

Згідно з документом, спеціалізовані компанії зобов’язані будуть переробляти не менше 40% мастил від об’єму сплаченої утилізації. В наступні роки обов’язкова норма переробки буде збільшуватися.

Нова редакція постанови No1221 змінює й умови роботи імпортерів мастил. Раніше постачальники змушені були оплачувати утилізацію небезпечних відходів на кордоні та користуватись послугами компаній, які навіть не мали власних потужностей для переробки. Тепер імпортери зможуть обирати переробників і укладати з ними договори, або проводити утилізацію самостійно. При цьому вводяться чіткі фізичні норми: утилізація вважатиметься здійсненою лише за фактом її проведення, а не за фактом оплати послуги, як це відбувалося раніше. Таке нововведення стимулює до створення реальної, а не фіктивної, схеми знешкодження відпрацьованих мастил, наголошують в уряді.

Як зазначає міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, в нових умовах ризик зловживань зведено до мінімуму.

«Стара схема стимулювала корупцію і фіктивну утилізацію, – пояснює чиновник. – Як результат, був створений тіньовий ринок об’ємом мінімум 200 млн гривень на рік».
За словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, нова система утилізації забезпечує баланс інтересів учасників ринку, який до цього був спотворений корупційними схемами. “Добросовісні переробники мали проблеми із доступом на ринок, – підкреслює він. – Водночас сотні мільйонів гривень за утилізацію отримували фірми, які навіть не володіли відповідним обладнанням».

Підготовкою змін до Постанови No1221 займалися науковці, представники Європейської бізнес асоціації (ЕВА) та компанії-учасниці ринку, які входять до асоціації “Переробників відпрацьованих олив”.

ecotown.com.ua

Оставить комментарий