Незважаючи на успішну роботу активістів у цьому напрямку, питання утилізації цих небезпечних відходів в нашій країні досі не вирішене.
За словами засновниці проекту “Батарейки, здавайтеся!” Любові Колосовської, проблему треба вирішувати на рівні постачальників.
1. Публічні перемовини з компаніями, які завозять батарейки: GP (вже висловила зацікавленість у переговорах щодо співпраці), Duracell, Energizer, Panasonic, Sony, “Варта”, Videx, Maxus та іншими.
2. Розробити юридичну основу для створення асоціації виробників для збору і переробленню батарейок.
3. У разі відмови від співпраці – забезпечити громадський тиск на виробників батарейок (вуличні акції, соціальні мережі, ЗМІ).
4. Зняти соціальний ролик про шкідливість використаних батарейок (для демонстрації в школах і на телебаченні).
5. Провести 50 відкритих уроків для дітей та студентів у навчальних закладах Києва і Дніпра.
6. Забезпечити стабільну роботу мережі 1100+ пунктів приймання батарейок по всій країні та відкрити 300 нових.
Як зазначають організатори, за перші три дні кампанії, яка стартувала 31 серпня, вдалося зібрати 10% від необхідної суми. «Якщо до 30 жовтня 2016 року будуть зібрані необхідні кошти, поставлені завдання будуть виконані у повному обсязі», – йдеться на сторінці проекту.
Процес переробки батарейок готовий продемонструвати завод-волонтер “ГТМ ЛТД” у Дніпрі.
Переказати гроші на користь проекту можна на сайті. “Підтримка нашого проекту – це твоя особиста інвестиція в чисту Україну!” – йдеться на сторінці проекту.
В рамках запущеного 4 роки тому волонтерського соціального екологічного проекту “Батарейки, здавайтеся!”, було відкрито 1129 спеціальних пунктів прийому використаних батарейок.
0